Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12874 miejsce

Kraków. MALARSTWO Marcina Janusza

Niepokój drażni i fascynuje, tworząc niezaprzeczalnie barwny, irytująco nieszablonowy rodzaj sztuki.

Kraków. MALARSTWO Marcina Janusza / Fot. fot.M.Półtorak W Centrum Sztuki Współczesnej"SOLVAY" trwa wystawa malarstwa Marcina Janusza zatytułowana po prostu „Malarstwo”.

W swojej twórczości Marcin Janusz skupia się na analizie – choć dość subiektywnej – tego, co składa się na pojęcie męskości. A uściślając, tego z czego składa się męska cielesność i powierzchowność, co oczywiście nie oznacza braku pewnych refleksji duchowych. Kraków. MALARSTWO Marcina Janusza / Fot. fot.M.Półtorak Kontemplacje są jednak elementem interpretacji obrazów przez widza.
Temu zapewne służą sylwetki żołnierzy, mundurów i fetyszy militarnych, które artysta zestawia z obdartym ze skóry mięsem lub rozciągniętą gumą do żucia powiększoną do olbrzymich rozmiarów.

Kraków. MALARSTWO Marcina Janusza / Fot. fot.M.PółtorakTe imaginacje pokazują figury ludzkie w świetle ciemnej strony świata męskiego – jak pisze Wojciech Kubiak we wstepie do wystawy –„okrutnych praktyk tresury, nadzorowania, dyscyplinowania i karania, z drugiej strony stają się ironiczną grą z iluzją i skojarzeniami. To, co widzimy, może w rzeczywistości okazać się zupełnie czymś innym”.

Kolorowe płótna mają w sobie coś z parodii, drwiny i karykatury
ale także lęku, grozy. Niepokój drażni i fascynuję, tworząc niezaprzeczalnie barwny, irytująco nieszablonowy rodzaj sztuki. Obrazów, które stają się dynamicznym tworzywem wyobraźni.

Wystawa potrwa do 2 listopada.
Informacje na SOLVAY GALERIA

Kraków. MALARSTWO Marcina Janusza / Fot. fot.M.PółtorakKraków. MALARSTWO Marcina Janusza / Fot. fot.M.Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Krótka relacja z wystawy, a właściwie przybliżenie zaprezentowanych obrazów. Jestem pod ich niesamowitym wrażeniem...Ostatnimi czasy, tak niewiele rzeczy jest w stanie wyrwać mnie z pewnego rodzaju marazmu a tu proszę... Taka niespodzianka. Główne odczucia to niepokój. Pojawiły się też skojarzenia, ale one może niech pozostaną tylko moje:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.