Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7579 miejsce

Kraków. MALARSTWO Marii Leśniak

Obrazy Marii Leśniak to miniaturowe zapisy emocji, nostalgiczne, pełne lirycznych fascynacji... ale niech nie zmyli nas ta „bajkowa” estetyka.

Kraków. MALARSTWO Marii Leśniak / Fot. fot. M. Półtorak W Galerii Rękawka trwa wystawa malarstwa Marii Leśniak. Zaprezentowane na ekspozycji obrazy to fragment pokaźnego dorobku malarki.

Obrazy Marii Leśniak to miniaturowe zapisy emocji, które artystka zatrzymuje w onirycznych przedstawieniach. Nostalgiczne, pełne lirycznych fascynacji obrazy kreują nie tyle poetykę snów, co symboliczny zapis nastrojów Marii Leśniak.  / Fot. Kraków. MALARSTWO Marii Leśniak

Owa symbolika jest tajemnicą artystki, do którego to sekretu widz może mieć dostęp, tylko wówczas, gdy posiada podobne predyspozycje metafizycznego spojrzenia.
Jest w tym malarstwie próba szukiwania dobra w relacjach międzyludzkich, ale także (a może nawet przede wszystkim) próba odnalezienia go w duszy Marii Leśniak.

Kraków. MALARSTWO Marii Leśniak / Fot. M. PółtorakWrażeniu „nierzeczywistych” kompozycji ulegamy poprzez fantastyczne użycie kolorów, które intuicyjnie pozwalają na odczytanie fascynacji oraz bojaźni autorki.
Bo obrazy te nie są tylko zapisem pięknych emocji – można w nich odnaleźć także to, co w jakiś sposób przeraża artystkę.
I niech nie zmyli nas „bajkowa” estetyka – to bardzo trudne i pełne napięć malarstwo, gdzie niewidziany świat to nie tylko dobroduszne istoty, ale także skrywające się pod maską przyjaznego, pospolite zło.

Kraków. MALARSTWO Marii Leśniak / Fot. M. PółtorakInformacje o wystawie : http://dkpodgorze.krakow.pl/content/view/2297/116/

Kraków. MALARSTWO Marii Leśniak / Fot. fot. M. PółtorakKraków. MALARSTWO Marii Leśniak / Fot. fot. M. Półtorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.