Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23654 miejsce

Kraków. Malarstwo Wiesławy Stefańskiej

W malarstwie Stefańskiej panuje harmonijne współgranie formy i treści, które są wyrazem uczuć i odczuć artystki.

Malarstwo Wiesławy Stefańskiej / Fot. M. PółtorakW Galerii Floriańska 22 trwa wystawa prac Wiesławy Stefańskiej w skład, której wchodzą kompozycje w stylu martwej natury oraz pejzaże. Ekspozycja przedstawia dorobek artystki od debiutu w 1993 roku.

Malarstwo Stefańskiej charakteryzuje przede wszystkim mocne umiłowanie koloru. Intensywne barwy nadają mu wyrazistości, ale też pewnej nostalgii. Obrazy te są na pozór prostymi kompozycjami, lecz ich głębia zawiera się w oddaniu nastroju, który może być przypisany zarówno do artystki jak i do oglądającego je widza.

Malarstwo Wiesławy Stefańskiej / Fot. M. PółtorakStatyczność tych przedstawień, zatrzymanie, niedopowiedzenia, tajemniczość i aura nadają malarstwu Wiesławy Stefańskiej intrygujące wrażanie. W tym na pozór zwykłym świecie normalnych przedmiotów odnajdujemy ducha malarstwa dawnego. Jest tu szacunek dla kompozycji klasycznej i takich też tematów.
Malarstwo Wiesławy Stefańskiej / Fot. M. Półtorak

Pasja do szczegółu, jego kontemplacja wynikają zapewne z faktu, że Wiesława Stefańska jest z zawodu konserwatorem zabytków, w tym malarstwa ściennego, sztalugowego oraz rzeźby drewnianej i kamiennej.
Można, zatem śmiało powiedzieć, że w malarstwie Stefańskiej panuje harmonijne współgranie formy i treści, które są wyrazem uczuć i odczuć artystki.

Wystawa potrwa do 30 sierpnia.
Galeria Floriańska 22, Kraków

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.