Facebook Google+ Twitter

Kraków: „Małopolskie Dni Innowacji i Technologii"

Dzisiaj i jutro w krakowskiej hali wystawienniczej Chemobudowy przy ulicy Klimeckiego 14 trwać będzie dwudniowy blok konferencyjno-wystawienniczy pod nazwą „Małopolskie Dni Innowacji i Technologii", zorganizowany przez Departament Transportu, Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Przedsięwzięcie jest organizowane po raz pierwszy w tym regionie. Finansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa (200 tys. zł).

Małopolskie Dni Innowacji i Technologii mają zbliżyć świat nauki i biznesu, stworzyć swoistą platformę wymiany doświadczeń oraz umożliwić zaprezentowanie osiągnięć wpisujących się w tematykę przedsięwzięcia. W woj. małopolskim są 34 uczelnie, liczne jednostki badawczo-rozwojowe, a także doświadczone instytucje otoczenia biznesu. Stwarza to unikalną szansę na podniesienie poziomu innowacyjności regionu. Potrzebne jednak jest tworzenie trwałych kanałów współpracy oraz wzmocnienie relacji pomiędzy jednostkami naukowymi, sektorem B+R oraz przedsiębiorstwami.

Badania ankietowe firm małopolskich, przeprowadzone w ramach realizacji Regionalnej Strategii Innowacji, wskazują na słaby stopień kontaktów przedsiębiorców z wyższymi uczelniami i jednostkami badawczo–rozwojowymi. Ponad 80 proc. firm nie współpracuje z jednostkami B+R, 87,4 proc. przedsiębiorstw nie korzysta z instrumentów wsparcia polityki proinnowacyjnej na poziomie regionalnym i krajowym. Tylko 11,5 proc. firm stale współpracuje z ośrodkami B+R. W porównaniu do badań sprzed dwóch lat, odsetek współpracujących firm spadł o blisko 7 proc. Małopolskie Dni Innowacji i Technologii mają powstrzymać niepokojącą tendencję, zintensyfikować relację między sektorami przedsiębiorczości i B+R.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, jako organizator, nieodpłatnie zapewnia powierzchnię wystawienniczą wraz z zabudową oraz reklamę w formie krótkiej prezentacji firmy/instytucji, zamieszczoną w katalogu targowym i w materiałach konferencyjnych dystrybuowanych na terenie Województwa Małopolskiego.

„Małopolskie Dni Innowacji i Technologii" składają się z:
- części wystawienniczej, gdzie osiągnięcia oraz usługi dla MŚP prezentować będzie 38 wystawców działających w obszarze innowacji, w tym:
• szkoły wyższe,
• instytuty naukowe,
• jednostki badawczo-rozwojowe,
• przedsiębiorcy;

- części konferencyjnej, podczas której będą miały miejsce:
1. bloki tematyczne poświęcone (21 czerwca):
• Regionalnej Strategii Innowacji (RSI) widzianej z perspektywy europejskiej, krajowej i regionalnej,
2. Finansowaniu projektów innowacyjnych w ramach funduszy UE w latach 2007-2013,
• blok tematyczny dotyczący innowacji w praktyce (22 czerwca). W tym dniu przewidziane są prezentacje instytucji uczestniczących w części wystawienniczej MDIiT.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.