Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27876 miejsce

Kraków: Manifestacja związkowców "Solidarności" [wideo]

Według szacunków policji ok. 500 związkowców protestowało na ulicach Krakowa. W wiecu uczestniczyli związkowcy, którzy reprezentowali największe zakłady w Małopolsce. Nie zabrakło przedstawicieli służby zdrowia oraz nauczycieli.

 / Fot. Łukasz MicPrzy dźwiękach petard, syren i gwizdków manifestanci ruszyli z pl. Matejki. Następnie ul. Basztową przeszli przed siedzibę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nieśli ze sobą transparenty, na których widniały m. in. hasła: "Dość eksperymentów na kolejach", "Stop dla dyskryminacji działaczy podziemia Solidarności oraz osób niepełnosprawnych" czy "Polityka wasza - bieda nasza".

- Rządzenie to nie tylko proces podejmowania i wprowadzania w życie decyzji często trudnych, ale także odpowiedzialność za i wobec społeczeństwa. Sprawowanie władzy to również umiejętność odpowiadania na potrzeby Polaków - powiedział Wojciech Grzeszek, przewodniczący małopolskiej Solidarności.

- Domagamy się podniesienia płacy minimalnej, urealnienia i przywrócenia właściwej roli pomocy społecznej, zwiększenia środków na walkę z bezrobociem, czasowego obniżenia akcyzy na paliwo. Kierunki i sposób wprowadzanych przez pański rząd reform budzą najwyższy niepokój zarówno pracowników, jak i całego społeczeństwa - dodał Grzeszek.Na ręce wojewody małopolskiego Stanisława Kracika złożona została petycja z żądaniami wobec rządu Donalda Tuska.

 / Fot. Łukasz Mic / Fot. Łukasz Mic / Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

GRANIWID SIKORSKI
  • GRANIWID SIKORSKI
  • 17.03.2012 00:05

Graniwid Sikorski Kraków, 10 marca 2012 r.
al. Pokoju 26/102
31-564 Kraków
Telewizja Polsat Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 77, 04-175 Warszawa


Polsat News - Redakcja Audycji „Państwo w Państwie”

W dniu 26 listopada 2011 r. ukazała się audycja w programie „Państwo w Państwie” obrazująca smutny los „Polmozbytu” w Krakowie. Część jego akcjonariuszy związana z p. Lechem Jeziornym przedstawia się jako grupa poszkodowanych. My jako byli pracownicy „Polmozbytu” w Krakowie chcemy dodać ze swej strony kilka uwag, gdyż to my padliśmy ofiarą grabieżczej polityki. Największą zaletą jak i wadą „Polmozbytu” było to że dysponował on atrakcyjnymi gruntami, często w śródmieściach miast lub na obrzeżach miast. Wszystkie grupy walczące o wpływy interesowały te grunty a nie rozwój firmy. Los dotychczasowych pracowników się tu nie liczył. Panowie Lech Jeziorny, Witold Szybowski, Paweł Rey, Grzegorz Nicia i Spółka zamierzali przejąć grunty i sprzedać je lub przekazać aportem innym spółkom. Pan Lech Jeziorny był dyrektorem inwestycyjnym spółki NFI „Magna Polonia”, jak i Przewodniczącym Rady Nadzorczej „Polmozbytu”. Przedsiębiorstwo zostało przekształcone w podupadłą firmę ze szkodą dla skarbu państwa, jak i jego pracowników. Pracownicy otrzymali 10 % akcji Spółki, które po kilku latach okazały się nie wiele warte. Taki był i jest bilans działania tych osób. Majątek został wyprowadzony ze spółki a Państwo straciło nad nią kontrolę. Zmieniali się tylko często członkowie zarządu firmy. Spółka w niewyjaśnionych okolicznościach wzięła gigantyczne kredyty, rzekomo na rozwój firmy. A co się stało z tymi pieniędzmi ? Wyniki działalności był taki że spadały obroty i były generowane gigantyczne straty. Dramatycznie spadły aktywa a kapitał ma wartość ujemną. Taki był wynik działalności menadżerów „Polmozbytu”. Właśnie wyrazem i obrazem ich działalności było to że zostali aresztowani za malwersację gospodarcze. Jednym z ich obrońców był Pan Zbigniew Ćwiąkalski przyszły minister sprawiedliwości rządu Platformy Obywatelskiej. Majątek Firmy był w dalszym ciągu wyprzedawany a pracownicy zwalniani. Dziś toczy się walka między dwiema grupami „przedsiębiorców” głównie o działkę przy al. Pokoju 81 wartą według cen rynkowych około 100 mln zł. /sto milionów złotych/, którą zamierza się sprzedać. Tak interes Skarbu Państwa jak i pracowników się tu nie liczy.
Właśnie w taki opisany sposób w Polsce masowo przejmowano majątek kosztem interesów Państwa jak i pracowników. Dziś idzie się dalej i po grabieży firm sięga się po kamienice, mieszkania, wodę, ciepło jak i grunty rolne.
Czy znajdzie się sposób aby temu się przeciwstawić ???

Graniwid Sikorski, Bogdan Warzecha

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 26.05.2011 22:12

NARÓD mówi nigdy dość walki o prawa ludzi pracy.
ci którzy mówią dość i walkę o chleb nazywają zadymą to wybudzeni obcy agenci siejący zamęt

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 26.05.2011 20:26

Pozbawić logo Solidarności pisowską bojówkę. Z dużej chmury mały deszcz- ludzie mają dośc zadymy pseudo związkowej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Sikorski, jest pan fantastą. Wiadomo kto stoi za Solidarnością i komu zależało na zniewoleniu narodu i wysprzedaży Polski i wreszcie zrobienia z niego pucybuta wuja Sama.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Graniwid Sikorski
  • Graniwid Sikorski
  • 26.05.2011 11:01

Solidarność” od początku na finansowych usługach zachodu doprowadziła do przemian ustrojowych które pozbawiły Polskę większości majątku narodowego, częściowo zagrabionego a częściowo jeśli chodzi o zakłady pracy likwidowanego. Doprowadziła więc do bezrobocia, bezdomności i ogólnego zubożenia narodu. Dzisiaj protestuje przeciwko rzeczywistości do której sama doprowadziła, stwarza pozory działania rzekomo w obronie pracowników a w istocie zajmuje się rozgrywkami między władzą a opozycją sejmową. Jest więc organizacją niewiarygodną, zdradziecką która razem z władzą w tajny sposób prowadzi do dalszego upadku gospodarczego Polski. Jest ona również odpowiedzialna za likwidację spółdzielczości i korupcje. Jest to organizacja antypolska nadal na usługach globalistycznego kapitalizmu zachodu. Ta ogólna organizacja związkowa i jej podobne jak np. OPZZ i Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 powinny być rozwiązane i zastąpione autentycznie broniącymi pracowników Związkami Branżowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ela
  • Ela
  • 26.05.2011 06:21

Jedno sprostowanie: w Krakowie było około 1000 osób, a nie 500. Byłam tam i liczyłyśmy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. Stolicy nie mogło zabraknąć wśród 16 miast wojewódzkich, gdzie demonstrowali związkowcy z "Solidarności".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna relacja. 5*
Dziś w Warszawie też odbyła się manifestacja związkowców "Solidarności". Protestowali m.in. pracownicy Ursusa, którzy tuż po 12 przeszli obok Rotundy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.