Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30125 miejsce

Kraków: Manifestacja związkowców "Solidarności" [wideo]

Według szacunków policji ok. 500 związkowców protestowało na ulicach Krakowa. W wiecu uczestniczyli związkowcy, którzy reprezentowali największe zakłady w Małopolsce. Nie zabrakło przedstawicieli służby zdrowia oraz nauczycieli.

 / Fot. Łukasz MicPrzy dźwiękach petard, syren i gwizdków manifestanci ruszyli z pl. Matejki. Następnie ul. Basztową przeszli przed siedzibę Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nieśli ze sobą transparenty, na których widniały m. in. hasła: "Dość eksperymentów na kolejach", "Stop dla dyskryminacji działaczy podziemia Solidarności oraz osób niepełnosprawnych" czy "Polityka wasza - bieda nasza".

- Rządzenie to nie tylko proces podejmowania i wprowadzania w życie decyzji często trudnych, ale także odpowiedzialność za i wobec społeczeństwa. Sprawowanie władzy to również umiejętność odpowiadania na potrzeby Polaków - powiedział Wojciech Grzeszek, przewodniczący małopolskiej Solidarności.

- Domagamy się podniesienia płacy minimalnej, urealnienia i przywrócenia właściwej roli pomocy społecznej, zwiększenia środków na walkę z bezrobociem, czasowego obniżenia akcyzy na paliwo. Kierunki i sposób wprowadzanych przez pański rząd reform budzą najwyższy niepokój zarówno pracowników, jak i całego społeczeństwa - dodał Grzeszek.Na ręce wojewody małopolskiego Stanisława Kracika złożona została petycja z żądaniami wobec rządu Donalda Tuska.

 / Fot. Łukasz Mic / Fot. Łukasz Mic / Fot. Łukasz Mic

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

GRANIWID SIKORSKI
  • GRANIWID SIKORSKI
  • 17.03.2012 00:05

Graniwid Sikorski Kraków, 10 marca 2012 r.
al. Pokoju 26/102
31-564 Kraków
Telewizja Polsat Sp. z o.o.
ul. Ostrobramska 77, 04-175 Warszawa


Polsat News - Redakcja Audycji „Państwo w Państwie”

W dniu 26 listopada 2011 r. ukazała się audycja w programie „Państwo w Państwie” obrazująca smutny los „Polmozbytu” w Krakowie. Część jego akcjonariuszy związana z p. Lechem Jeziornym przedstawia się jako grupa poszkodowanych. My jako byli pracownicy „Polmozbytu” w Krakowie chcemy dodać ze swej strony kilka uwag, gdyż to my padliśmy ofiarą grabieżczej polityki. Największą zaletą jak i wadą „Polmozbytu” było to że dysponował on atrakcyjnymi gruntami, często w śródmieściach miast lub na obrzeżach miast. Wszystkie grupy walczące o wpływy interesowały te grunty a nie rozwój firmy. Los dotychczasowych pracowników się tu nie liczył. Panowie Lech Jeziorny, Witold Szybowski, Paweł Rey, Grzegorz Nicia i Spółka zamierzali przejąć grunty i sprzedać je lub przekazać aportem innym spółkom. Pan Lech Jeziorny był dyrektorem inwestycyjnym spółki NFI „Magna Polonia”, jak i Przewodniczącym Rady Nadzorczej „Polmozbytu”. Przedsiębiorstwo zostało przekształcone w podupadłą firmę ze szkodą dla skarbu państwa, jak i jego pracowników. Pracownicy otrzymali 10 % akcji Spółki, które po kilku latach okazały się nie wiele warte. Taki był i jest bilans działania tych osób. Majątek został wyprowadzony ze spółki a Państwo straciło nad nią kontrolę. Zmieniali się tylko często członkowie zarządu firmy. Spółka w niewyjaśnionych okolicznościach wzięła gigantyczne kredyty, rzekomo na rozwój firmy. A co się stało z tymi pieniędzmi ? Wyniki działalności był taki że spadały obroty i były generowane gigantyczne straty. Dramatycznie spadły aktywa a kapitał ma wartość ujemną. Taki był wynik działalności menadżerów „Polmozbytu”. Właśnie wyrazem i obrazem ich działalności było to że zostali aresztowani za malwersację gospodarcze. Jednym z ich obrońców był Pan Zbigniew Ćwiąkalski przyszły minister sprawiedliwości rządu Platformy Obywatelskiej. Majątek Firmy był w dalszym ciągu wyprzedawany a pracownicy zwalniani. Dziś toczy się walka między dwiema grupami „przedsiębiorców” głównie o działkę przy al. Pokoju 81 wartą według cen rynkowych około 100 mln zł. /sto milionów złotych/, którą zamierza się sprzedać. Tak interes Skarbu Państwa jak i pracowników się tu nie liczy.
Właśnie w taki opisany sposób w Polsce masowo przejmowano majątek kosztem interesów Państwa jak i pracowników. Dziś idzie się dalej i po grabieży firm sięga się po kamienice, mieszkania, wodę, ciepło jak i grunty rolne.
Czy znajdzie się sposób aby temu się przeciwstawić ???

Graniwid Sikorski, Bogdan Warzecha

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 26.05.2011 22:12

NARÓD mówi nigdy dość walki o prawa ludzi pracy.
ci którzy mówią dość i walkę o chleb nazywają zadymą to wybudzeni obcy agenci siejący zamęt

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
  • ela
  • 26.05.2011 20:26

Pozbawić logo Solidarności pisowską bojówkę. Z dużej chmury mały deszcz- ludzie mają dośc zadymy pseudo związkowej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Sikorski, jest pan fantastą. Wiadomo kto stoi za Solidarnością i komu zależało na zniewoleniu narodu i wysprzedaży Polski i wreszcie zrobienia z niego pucybuta wuja Sama.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Graniwid Sikorski
  • Graniwid Sikorski
  • 26.05.2011 11:01

Solidarność” od początku na finansowych usługach zachodu doprowadziła do przemian ustrojowych które pozbawiły Polskę większości majątku narodowego, częściowo zagrabionego a częściowo jeśli chodzi o zakłady pracy likwidowanego. Doprowadziła więc do bezrobocia, bezdomności i ogólnego zubożenia narodu. Dzisiaj protestuje przeciwko rzeczywistości do której sama doprowadziła, stwarza pozory działania rzekomo w obronie pracowników a w istocie zajmuje się rozgrywkami między władzą a opozycją sejmową. Jest więc organizacją niewiarygodną, zdradziecką która razem z władzą w tajny sposób prowadzi do dalszego upadku gospodarczego Polski. Jest ona również odpowiedzialna za likwidację spółdzielczości i korupcje. Jest to organizacja antypolska nadal na usługach globalistycznego kapitalizmu zachodu. Ta ogólna organizacja związkowa i jej podobne jak np. OPZZ i Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 powinny być rozwiązane i zastąpione autentycznie broniącymi pracowników Związkami Branżowymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ela
  • Ela
  • 26.05.2011 06:21

Jedno sprostowanie: w Krakowie było około 1000 osób, a nie 500. Byłam tam i liczyłyśmy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki. Stolicy nie mogło zabraknąć wśród 16 miast wojewódzkich, gdzie demonstrowali związkowcy z "Solidarności".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetna relacja. 5*
Dziś w Warszawie też odbyła się manifestacja związkowców "Solidarności". Protestowali m.in. pracownicy Ursusa, którzy tuż po 12 przeszli obok Rotundy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.