Facebook Google+ Twitter

Kraków. MediaTory rozdane!

Znamy już laureatów Studenckich Nagród Dziennikarskich. 25 listopada w krakowskim Auditorium Maximum zostały rozdane Mediatory. Galę uświetniła obecność znanych polskich dziennikarzy, z Kamilem Durczokiem na czele.

Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski / Fot. Natalia ŁachPlebiscyt Mediatory został przeprowadzony z inicjatywy Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa UJ. Przy wsparciu władz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz Samorządu Uczniowskiego udało się zachęcić do współpracy także inne uczelnie. Celem akcji było wskazanie przez studentów dziennikarstwa z sześciu polskich miast najbardziej wiarygodnych i rzetelnych przedstawicieli mediów, mogących służyć za wzorce i autorytety dla przyszłych dziennikarzy.

O Mediatorach słyszał w Krakowie prawie każdy. Miesiące przygotowań, szukania sponsorów i zapraszania gości nie poszły na marne. W niedzielny wieczór ponad 1200 studentów stawiło się na uroczystości rozdania nagród w Auditorium Maximum, specjalnie po to,aby poznać wyniki plebiscytu i spotkać się z nominowanymi. Organizatorzy zapewnili także inne rozrywki: film o pracy nad konkursem, reportaż z akcji plakatowania miasta oraz występ Kingi Rataj – laureatki 42. Festiwalu Piosenki Studenckiej. Całość uzupełniała Orkiestra Reprezentacyjna AGH, która umilała galę nowoczesnymi aranżacjami znanych wszystkim przebojów. Imprezę sprawnie i profesjonalnie poprowadzili członkowie Koła Naukowego Dziennikarstwa UJ. Spośród wyróżnionych galę zaszczycili m. in. Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Tomasz Olbratowski, Roman Młodkowski, Piotr Metz, Adam Wajrak oraz Grzegorz Miecugow.

Organizatorzy nie obawiali się zadawania trudnych pytań nagrodzonym. Marcina Kąckiego, badacza seksafery w Samoobronie, zapytano czy ma już kolejne pomysły na obnażanie przywar polskich prominentów, natomiast redaktorkę „Faktów RMF FM” próbowano zagaić o granice dobrego smaku, a także o poczucie humoru wśród polityków. Od twórców „Teraz My” udało się uzyskać obietnicę wspomnienia o nagrodzie w najbliższym programie, a od Jakuba Sufina z portalu tvn24.pl – informację, że wystarczy 8 minut, aby zdobyty przez nich news ukazał się na stronie internetowej.

Kamil Durczok / Fot. Natalia Łach

A oto wyniki plebiscytu Mediatory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie:auTORytet : Kamil Durczok, za bycie wzorcem profesjonalizmu i wyznaczanie najwyższych standardów w mediach
TORpeda: Katarzyna Kolenda – Zaleska, za wierność zasadzie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać
detonaTOR: Marcin Kącki – badanie seksafery w Samoobronie, za najgłośniejszą i najbardziej spektakularną publikację
akumulaTOR: Szymon Majewski, za ładowanie studentów pozytywną energią
nawigaTOR: Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, za pomoc w odnajdywaniu własnej drogi myślenia
promoTOR: Jakub Sufin – tvn24.pl, za pokazywanie czym może być internet
prowokaTOR: Stanisław Janecki – okładka „Wprost” z Angelą Merkel karmiącą braci Kaczyńskich, za odważne decyzje
inicjaTOR: Redakcja „Faktów RMF FM”, za niebanalne podejście do problemów polityków
reformaTOR: Brygida Frosztęga - „Uporczywa terapia”, za materiał zmieniający rzeczywistość na lepszą

Zobacz także:
O mediatorach

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

auTORytet: Władysław Bartoszewski, wprawdzie po trosze tylko dziennikarz...
TORpeda: Krzysztof Leski, pisze na blogu szybciej niż myśli
detonaTOR: Tadeusz Isakowicz-Zalewski
akumulator: link
nawigaTOR: Ryszard Kapuściński, nagroda honorowa pośmiertna, bez konkurencji
promoTOR: Igor i Bogna Janke, za prawdziwe pokazywanie, czym może być internet
prowokaTOR: Tomasz Sakiewicz, za odwrócenie ról w sprawie Subotica i pokazanie, jak działa psychoza medialna w służbie opozycji
inicjaTOR: Mirosław Kowalski; już w zeszłym roku Mu się należalo, to dzięki temu człowiekowi publikujemy tutaj
reformaTOR: nagroda zbiorowa: DZIENNIKARZ OBYWATELSKI

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapytam z czystej ciekawości zwłaszcza tych, którzy tak mocno się nie zgadzają z werdyktem studentów. Kogo Wy byście wybrali w poszczególnych kategoriach?:)
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet nie skomentuję tych wszystkich nagrodzonych Durczoków, Kolend-Zaleskich, Majewskich, Sekielskich, Morozowskich...
Smutne to wszystko.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2007 18:43

Mediatory rulez :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.11.2007 18:42

+, Gratulacje dla chłopaków z dziennikarstwa UJ. Marcin Sikorski i Mateusz Smółka stanęli na wysokości zadania. Wielkie brawa! No i cała nasza szajka studentów dziennikarstwa, duża zasługa należy się piątemu rokowi, ale też i młodszym "lwom", byle nie "hienom" :)

No i dobrze Natalio, że napisałaś o tym. To chyba najlepsza, a przynajmniej na najwyższym poziomie, impreza stricte studencka ostatnich lat, no może poza "Kobietą zza wschodniej granicy". ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjątkowo rozczarowujące. Jeśli to jest przyszłość polskiego dziennikarstwa, to możemy być pewni, że będą pisać tak, by oczekiwania swych mocodawców nie tylko zgadywać, ale wręcz wyprzedzać :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

spora grupa z TVN wśród nagrodzonych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym zasugerował poprawienie linku kończącego tekst. Musi być link l

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na drugi raz to ja się postaram chyba o akredytację, bo żeby się dostać na tę uroczystość to bym musiał przyjść z godzinę przed. Organizatorzy chyba nie spodziewali się takiego zainteresowania i z 300/400 osób to czekało jeszcze na cud dostania się na samą aulę. Tak sobie myślełem że napiszę relację a tu kicha. To dobrze że był tam nasz człowiek z W24 ;) za rok może mi się uda. A co do zwycięzców i nominowanych to wybór faktycznie nie był łatwy. Jak dla mnie bardzo trafnie je przyznano

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.