Facebook Google+ Twitter

Kraków. Miasta, Ogrody, Kobierce Adama Tarnawskiego

Magiczne zapisy wierszy, imion i nazw miast wpisane w mandale, rozety, sumeryjskie znaki oraz projekcje na monitorze komputera... A to wszystko w kolorowym, optymistycznym stylu.

Miasta, Ogrody, Kobierce Adama Tarnawskiego / Fot. M. PółtorakW Galerii Floriańska 22 trwa wystawa prac Adama Tarnawskiego, krakowskiego artysty, który tworzy obrazy, jako słowa zakodowane w kolorze i kształcie, tworzące specyficzne kobierce na ścianach galerii.

Miasta, Ogrody, Kobierce Adama Tarnawskiego / Fot. M. PółtorakPrace Adama Tarnawskiego to kolorowy świat kodów - synchronów, mandali i rozet oraz elementów alfabetu Sumerów. Jest to malarstwo intuicyjne, które poprzez wewnętrzny świat logiki twórcy przekazuje, zakodowane treści – od imion po literaturę. Ten, barwny zapis powstaje poprzez transformacje alfabetu łacińskiego na kolorystyczny szyfr. Technikę tę Adam Tarnawski nazwał kodyzmem.

Miasta, Ogrody, Kobierce Adama Tarnawskiego / Fot. M. PółtorakSpoglądając na prace zgromadzone na wystawie można przekonać się, ze sztuka jest forma energii, która odnajduje swojego odbiorcę poprzez odpowiedni zapis kształtu i koloru.

Wystawa potrwa do 23 lipca.
Informacje na KARNET

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.