Facebook Google+ Twitter

Kraków. Międzynarodowe XXXV Targi Sztuki Ludowej

Krakowska Cepelia od 35 lat w sierpniu organizuje „Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej”. Jest to jedna z największych imprez folklorystycznych w Małopolsce. To wielka frajda dla turystów odwiedzających Kraków.

Szyld Targów Sztuki Ludowej z zespołem artystycznym / Fot. Henryk CzechowskiCygański folklor Tarnowa / Fot. Henryk CzechowskiPowoli rzemiosło regionalne zanika, ale jak Targi pokazują, jest jednak zapotrzebowanie na tego typu sztukę, popularnie nazywaną „Cepeliadą”. W tym roku zostało zarejestrowanych prawie 150 wystawców.

W piątkowe południe krakowski Rynek Główny stał się miejscem wyrobów rzemiosła ludowego i artystycznego, nie tylko z małopolski, ale całej Polski i z zagranicy. Regionalni twórcy garncarze, koronczarki, rzeźbiarki pokazują na miejscu, jak tworzą swoje wyroby.

Każdego dnia, inny region prezentuje swoje zespołu artystyczne. W piątek 19 sierpnia, po uroczystym otwarciu targów, zaprezentowało swoją kulturę miasto Tarnów. Sobota 20 sierpnia to dzień prezentacji folkloru miasta i gminy Pińczów. W niedzielę 21 sierpnia odbędzie się promocja Opola.

Koronka klockowa z okolic Krakowa / Fot. Henryk CzechowskiTatrzańskie Starostwo Powiatowe oraz Zakopane w poniedziałek 22 sierpnia zaprezentuje folklor „Ziem Górskich”. We wtorek 23 sierpnia odbędzie się prezentacja folkloru miasta i gminy Żabno, a czwartek 25 sierpnia to prezentacja powiatu oraz miasta Gorlic.

Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie zaprasza 24 sierpnia, na spotkanie z folklorem tego kraju. W piątek 26 sierpnia pod patronatem Ambasadora Republiki Słowackiej oraz kierownictwem Janka Bosnovica dyrektora Narodowego Centrum Turystyki Słowacji rozpocznie się cykl imprez pt. „Słowacja - mały piękny kraj”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.