Facebook Google+ Twitter

Kraków. Miesiąc darmowego zwiedzania w Muzeum Narodowym

Każdy, kto 27 grudnia zawita do krakowskiego Muzeum Narodowego, będzie mógł obejrzeć zgromadzone w nim eksponaty nie płacąc ani złotówki. Darmowe zwiedzanie potrwa przez cały miesiąc.

 / Fot. Muzeum Narodowe w Krakowie"W prezencie od Muzeum Narodowego w Krakowie" - pod taką nazwą, z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się akcja całkowicie darmowego obcowania z kulturą.

Czytaj też: "Doba dla kultury" w Tarnowie


Jak czytamy na stronie internetowej organizatora, projekt jest "kontynuacją podejmowanych starań w dziedzinie poszukiwania nowych, interesujących form upowszechniania kultury oraz informowania o wartościowych wydarzeniach i inicjatywach artystycznych."

W ramach zaplanowanej na miesiąc akcji, dla zwiedzających otwarte zostaną wszystkie oddziały krakowskiego Muzeum Narodowego, w tym m.in. Muzeum Książąt Czartoryskich, Dom Jana Matejki i Pałac Biskupa Erazma Ciołka.

"Pragniemy, aby nasza akcja była głosem w dyskusji o edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży oraz o roli, jaką pełnią w niej muzea." - zapewniają organizatorzy przedsięwzięcia.

Więcej szczegółowych informacji na temat świąteczno-noworocznego prezentu od Muzeum Narodowego znaleźć można na stronie www.muzeum.krakow.pl.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Rzeczywiście, brzmi to obiecująco:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wejściówek nie zabraknie, bo ich ilość nie jest ograniczona. Może co prawda zrobić się trochę tłoczno, jak podczas Nocy Muzeów, ale im nas więcej tym lepiej :) Zresztą oglądanie eksponatów można, a nawet trzeba rozłożyć na kilka dni, bo jest wiele do zobaczenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tomaszu, ciekawe, czy każdy chętny będzie mógł skorzystać z tej oferty, czy też będzie ograniczona ilość "wejściówek".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo szlachetna inicjatywa, ma szansę wywołać renesans:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.