Facebook Google+ Twitter

Kraków. Minimal Art To Minimal Music

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-11-09 10:09

Już 14 listopada na deskach SCENY 21 w Krakowie odbedzie się koncert muzyki współczesnej w wykonaniu zespołu Quasi Una Fantasia z gościnnym udziałem Miłosza Mączyńskiego.

 / Fot. plakat W programie będzie można usłyszeć : projekt " Minimal Art To Minimal Music", autorskie kompozycje do tekstów polskich poetów oraz utwory polskich i zagranicznych kompozytorów, m.in. Z. Bargielskiego.

Zespół Quasi Una Fantasia tworzy dwoje utalentowanych muzyków: Bożena Boba-Dyga (śpiew) i Maciej Zimka (akordeon). Główny obszar ich zainteresowań to piosenka poetycka oraz muzyka współczesna. Zespół tworzy autorską muzykę, opracowując teksty polskich poetów. Często sięga po różnych twórców liryki-rozmaita stylistyka wierszy powoduje, że muzyka staje się wielobarwna, przez co znajduje większą liczbę odbiorców. Artyści prezentują również muzykę czysto instrumentalną, wykonywaną na akordeonie solo, wokalizy oraz recytację i melorecytację poezji.

Muzyki Quasi Una Fantasia nie można w prosty sposób zaklasyfikować. Duet porusza się w przestrzeni piosenki literackiej i muzyki współczesnej, kładąc nacisk na odkrywanie i rozwijanie unikatowego współbrzmienia wokalno-akordeonowego, które jest w muzyce mało znane. W piosence literackiej duet inspiruje się muzyką balladową, klasyczną, improwizowaną, klezmerską, francuską, fado, trova, jazzową, ciągle poszukując nowych jakości. Muzykę zespołu można również określić jako wrażeniową, nastrojową i ilustracyjną. Podąża ona za tekstem i wykorzystuje wszelkie środki służące przekazaniu jego treści oraz nastroju, a jednocześnie koncentruje się na wartościach brzmieniowych i można ją nazwać muzyką barwową.

W muzyce współczesnej Quasi Una Fantasia sięga po środki parateatralne, włączając w swój repertuar teatr dźwięku, partytury graficzne, muzykę improwizowaną oraz kompozycje własne i współczesnych kompozytorów. Artyści współpracują także z innymi instrumentalistami, chórem i akrobatami. Wzajemne przenikanie i współdziałanie dwóch indywidualnych osobowości twórczych kreuje ich wspólny muzyczny przekaz, odcinając się tym samym od stereotypu śpiewak i akompaniator.

Informacje na LINK

MP

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.