Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25159 miejsce

Kraków. Modelki w ILUSTRACJACH Magdaleny Szklarczyk

Wystawa ukazuje oryginalne podejście do tematu współistnienia mody i sztuki, gdzie proporcje można powiedzieć nieco się odwracają, gdyż to nie sztuka staje się nadrzędnym elementem obrazu, ale właśnie moda.

Ilustracje Magdaleny Szklarczyk / Fot. M. PółtorakW Kamo Bar & Rest trwa wystawa Magdaleny Szklarczyk, zorganizowana w ramach cyklu TASTE YOUR LIFE. W ramach wystawy Magdalena Szklarczyk przedstawia ilustracje inspirowane światem luksusowych magazynów lifestylowych.
Wykonane przez artystkę portrety pokazują osoby ze świata mody, muzyki i show biznesu.
Są to portrety niejako „przerysowane” z sesji modowych, którym Szklarczyk nadaje bardziej indywidualnego rysu oraz artystycznego wizerunku. I tak w „Kamo” możemy zobaczyć podobizny modelek: Magdaleny Frąckowiak, Małgorzaty Beli czy Kate Moss.

Ilustracje Magdaleny Szklarczyk / Fot. M. PółtorakMagdalena Szklarczyk do tworzenia swoich prac wykorzystuje zwykły ołówek i tusz, akwarele, markery oraz …lakiery do paznokci. Jest to grafika odręczna, charakteryzująca się zdecydowaną i mocną kreską oraz niewielkim, lecz zdecydowanym akcentem barwnym.

Wizerunek kobiety w pracach artystki jest idealny, nie stara się zadać modelkom cech zwykłych śmiertelniczek ani wykonać pastiszu na fotografię modową. I jest to także oryginalne podejście Szklarczyk do tematu współistnienia mody i sztuki, gdzie proporcje można powiedzieć nieco się odwracają, gdyż to nie sztuka staje się nadrzędnym elementem obrazu, ale właśnie moda.

Ilustracje Magdaleny Szklarczyk / Fot. M. PółtorakIlustracje Magdaleny Szklarczyk / Fot. M. Półtorak Wystawa potrwa do końca sierpnia.
Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy pomysl retuchu z uzyciem lakieru do paznokci - pokazane szkice sa bardzo przemawiajace

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.