Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15221 miejsce

Kraków. "MONO CLOSING" Agnieszki Gzyl

Obraz, jako pamięć emocjonalna – to nic nowego, ale w przypadku "MONO CLOSING" z pewnością dopatrzeć się można wielu ujęć niebanalnych i niejednoznacznych.

Kraków. W Galerii Magazynu Kultury trwa wystawa obrazów Agnieszki Gzyl zatytułowana "MONO CLOSING".
W cyklu prac zaprezentowanych w Krakowie artystka pokazuje obrazy wykonane w autorskiej technice barwionego silikonu.

Kraków. Ta, niespotykana i trudna technika pracy wymaga także nietuzinkowej formy. I tu na pewno nie można narzekać. Agnieszka Gzyl pokazuje widzowi wspaniały spektakl nowoczesnych, a zarazem zgodnych z odwieczna ideą piękna obrazów.
Kraków. Abstrakcyjne pejzaże (a także pejzaże duszy) to autorska kreacja i wariacja związana z pojęciem koloru.
Choć faktura obrazów jest „dotykalna” (sama artystka zachęca do dotykania swoich obrazów) to dominującym medium przekazu pozostaje barwa, która nadaje wyrazistości oraz pewnej filozoficznej zadumy.
Kraków. Jednak koncepcja malarska Agnieszki Gzyl to ściśle uporządkowane, ułożone w sekwencje projekty, gdzie nie ma miejsca na przypadkowość. Jest za to miejsce na rozważanie dotyczące sztuki, jako zjawiska samego w sobie oraz - co za tym idzie - możliwości zadawania pytań, a zarazem udzielania odpowiedzi - nawet w jednym i tym samym obrazie.
Kraków. Hipnotyzująca energia malarstwa Agnieszki Gzyl nie pozostawia obojętnym – zachwyca, intryguje czasem drażni, – czym zmusza do myślenia-, ale przede wszystkim zachwyca.
Jak mówi kuratorka wystawy – Emilia Gąsienica-Setlak: (…) Kompozycje Agnieszki są czyste, pozbawione elementów zbędnych, chwilami wręcz sterylne, a przy tym bez względu na to, czy mamy do czynienia z motywem florystycznym, urbanistycznym czy też abstrakcyjnym, noszą w sobie ogromny, ukrywający się pod silikonową tkanką ładunek niepokoju?(…)Zbliża się ona do założeń konceptualizmu, polegającego według klasycznej definicji Atkinsa na „sprowadzeniu sztuki do czystych idei".

Kraków. Wystawa potrwa do 10 stycznia 2017
Informacje naFACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.