Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8814 miejsce

Kraków. Muzyka sfer akordeonowych po raz trzeci.

Muzyczne improwizacje do tańca i videoartu zakończyły tygodniowy festiwal z akordeonem w roli głównej.

 / Fot. A. KrakowskiW niedzielę, 16.10.2016 r., miał miejsce finał III Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego. Koncert w krakowskiej Cricotece zgromadził liczne grono widzów ciekawych nowoczesnych i bardzo nowoczesnych brzmień. I tak, na początek wieczoru Piotr Orzechowski ps. "Pianohooligan" oraz Jacek Kopiec zaprezentowali własny program improwizowanych wariacji sonorystycznych w opracowaniu na rhodes i akordeon.
Druga część koncertu to „Muzyka Sfer”, projekt łączący wiele dziedzin sztuk, stworzony specjalnie z myślą o Festiwalu. Jak określili to sami organizatorzy: „performance - mikrotonowe wielogłosowe improwizacje z udziałem akordeonu, instrumentów elektronicznych, mis, gongów, perkusjonaliów, tańca i videoartu”. Wystąpili: Olga Szwajgier (głos, teksty), Bożena Boba-¬Dyga (reżyseria, głos), Justyna Danczowska, Blanka Dembosz, Anna Widlarz, Marcin Gruba, Adrian Set-¬Pawęza (¬głosy), Maciej Zimka (akordeon), Marek Chołoniewski (elektronika), Aleksandra Bożek-Muszyńska (taniec). W tle występu przewijała się video prezentacja Marii Wojciechowskiej.
Festiwal odbywa się co dwa lata, a więc następny planowany jest w 2018 r. Oby! Należy mieć nadzieję, że nie była to ostatnia niedziela…
Organizatorem Festiwalu jest fundacja Art Forum, a pomysłodawcą Bożena Boba-Dyga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.