Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

967 miejsce

Kraków. Nad ranem wybijali szyby, wieczorem byli już w areszcie

Intensywne czynności rozpoznawczo-śledcze w sprawie dewastacji 28 samochodów osobowych w Krakowie zakończyły się zatrzymaniem czterech mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Zapłacą za swoje prostackie zachowanie?

 / Fot. Archiwum KMP Kraków29 kwietnia br. około godz. 4:30 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o brzdęku wybijanych szyb na ul. Władysława / Fot. Archiwum KMP Kraków Szafera w Krakowie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ujawnili, że nieznani sprawcy wybili szyby w kilkudziesięciu pojazdach.

Policjanci z Komisariatu II Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podjęli intensywne czynności dochodzeniowo-śledcze.

Przeprowadzono oględziny, rozpoznanie posesyjne, zabezpieczono m.in. monitoring z pobliskich budynków.

Funkcjonariusze przyjęli, iż najprawdopodobniej zniszczeń dokonała czteroosobowa grupa mężczyzn, która przechodziła po / Fot. Archiwum KMP Kraków godz. 4:00 ulicą Szafera.

W wyniku szeroko zakrojonych czynności operacyjnych i analitycznych realizowanych przez policyjnych detektywów wytypowano podejrzewanych.

 / Fot. Logo krakowskiej PolicjiW sobotę, jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji, około godz. 18:00 został zatrzymany pierwszy z nich, dwudziestoletni mężczyzna. Następnie zatrzymano kolejnych dwóch, siedemnastolatka i osiemnastolatka, a około 22:00 ostatniego z nich, osiemnastolatka.

Zatrzymani są mieszkańcami Krakowa.

Teraz policjanci ustalają jaką rolę odegrał każdy z nich w tym zdarzeniu.

Policja ewentualnych świadków zdarzenia prosi o zgłaszanie się do Komisariatu II w Krakowie przy ulicy Lubicz 21 (tel. 12 61 / Fot. Archiwum Komisariatu II Kraków 52 915).

Poszkodowani domagają się ukarania wandali i zwrócenia przez nich kosztów naprawy samochodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Autorze, pytanie w zajawce, to prowokacja, czy fakt dokonany nad którym instytucje w państwie prawa nie mają żadnych wątpliwości?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro nie wyciągnięto żadnych sankcji wobec wandalizmu dyrektora V LO - Pietrasa, który pod wpływem.... porysował samochody!!! - to na jakiej podstawie ukarze się teraz młodzież wychowywaną przez wandali - nauczycieli w szkołach???
Cytat z Wybiórczej z przed roku...:
".......O wyczynie Stanisława Pietrasa pisaliśmy w grudniu. W niedzielny wieczór porysował kluczami sześć samochodów stojących przez kierowaną przez niego szkołą. Do tej pory nie wiadomo dlaczego to zrobił. Wezwany do magistratu na rozmowę tłumaczył, że był w złej kondycji psychicznej. Poprosił o zawieszenie w obowiązkach.
Prokuratura umorzyła sprawę dyrektora Pietrasa
Przez dwa miesiące nie pełnił funkcji dyrektora w szkole. Właśnie do niej wrócił. Mógł, ponieważ z własnej kieszeni zapłacił poszkodowanym za swój czyn. W tej sytuacji prowadząca postępowanie prokuratura umorzyła sprawę (gdyby orzekła, że to umyślne przestępstwo dyrektor straciłby nie tylko stanowisko, ale również prawo do wykonywania zawodu).
Powrót Stanisława Pietrasa na stanowisko jest w Krakowie głośno komentowany. Przez lata był najbardziej hołubionym przez urzędników i władze oświatowe dyrektorem szkoły. V LO uchodzi za najlepsze w mieście i zajmuje wysokie pozycje w rankingach ogólnopolskich. Sam dyrektor jest lubiany przez uczniów oraz absolwentów szkoły, którzy po całym zdarzeniu skrzykiwali się w internecie, by zorganizować zbiórkę na pokrycie wyrządzonych przez niego szkód...... "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.