Facebook Google+ Twitter

Kraków. "Nagie ściany są piękne" w Browarze Lubicz

Pretekstem do rozważań artystycznych są słowa szwajcarskiego reformatora Ulricha Zwinglego, wypowiedziane w trakcie opróżniania z wizerunków świątyń. W wystawie jednak nie chodzi o światopoglądowe refleksje i spory ale o istotę przestrzeni.

Kraków. Nagie ściany są piękne w Browarze Lubicz / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Nagie ściany są piękne w Browarze Lubicz / Fot. fot. M. PółtorakNagie ściany są piękne - to tytuł wystawy, która zagościła w zabytkowym XIX-wieczny Browarze Lubicz, zmienionym w kompleks nowoczesnych budynków.

Wystawa jest inicjatywą Platformy Badań Artystycznych przy Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Platforma powstała z pomysłu prof. Andrzeja Bednarczyka, dr hab. Kingi Nowak i dr Michała Zawady. Jest to zespół, mający na celu stworzenie obszaru wymiany myśli i dyskusji przedstawicieli różnych dyscyplin artystycznych i naukowych.

Kraków. Nagie ściany są piękne w Browarze Lubicz / Fot. fot. M. PółtorakPretekstem do rozważań artystycznych są słowa szwajcarskiego reformatora Ulricha Zwinglego, wypowiedziane w trakcie opróżniania z wizerunków świątyń. W wystawie jednak nie chodzi o światopoglądowe refleksje i spory ale o istotę przestrzeni, jaka wytwarza się na linii ściana (granica) i obraz (dzieło).

Kraków. Nagie ściany są piękne w Browarze Lubicz / Fot. fot. M. PółtorakArtyści biorący udział w wystawie, poprzez swoją sztukę – malarstwo, video, instalacje i preformance – usiłują przekazać odbiorcy, że uboga struktura nagich ścian posiada w sobie metafizykę, którą obraz tylko wzmacnia.

Artyści: Marta Antoniak, Bogusław Bach orczyk, Andrzej Bednarczyk, Michał Bratko, Aleksandra Krawczyk, Kinga Nowak, Filip Rybkowski, Zbigniew Sałaj, Dominik Stanisławski, Witold Stelmachniewicz, Radosław Szlęzak, Karolina Woźniak, Michał Zawada
Kraków. Nagie ściany są piękne w Browarze Lubicz / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Nagie ściany są piękne w Browarze Lubicz / Fot. fot. M. PółtorakKraków. Nagie ściany są piękne w Browarze Lubicz / Fot. fot. M. Półtorak
Wystawa potrwa do 3 czerwca.

Informacje : https://www.facebook.com/events/271512369692129/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.