Facebook Google+ Twitter

Kraków: najmłodsi pacjenci potrzebują krwi

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie zaczyna brakować krwi. Podziel się nią z najmłodszymi. Przyjdź do siedziby szpitala albo weź udział w akcji plenerowej "30:2".

www.sxc.hu / Fot. Marzena OsuchowiczPodczas wakacji bardzo wiele dzieci ulega wypadkom. W Polsce stałych honorowych krwiodawców jest bardzo mało. Dlatego w miesiącach letnich systematycznie brakuje krwi.

W szpitalu przy ul. Wielickiej 265 w Krakowie działa punkt krwiodawstwa, gdzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-13 każdy chętny spełniający wszelkie wymagania, może oddać krew na rzecz małych pacjentów. Niezbędny jest dowód osobisty.

Równocześnie szpital zaprasza wszystkich mieszkańców oraz turystów do wzięcia udziału w imprezie edukacyjnej "30:2" (stosunek uciśnięć mostka do oddechów ratowniczych). Na placu przed Bazyliką Ojców Franciszkanów (ul. Franciszkańska) 29 lipca będzie można również podzielić się krwią. W godzinach 12-17, oprócz honorowego krwiodawstwa, odbędzie się szkolenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Chętnych instruować będą lekarze, ratownicy medyczni, policjanci i strażacy.

Nie zabraknie znanych twarzy. Na ul. Franciszkańskiej będzie można spotkać m.in. ks. Kardynała Franciszka Macharskiego, Krzyszfofa Piaseckiego czy Andrzeja Grabowskiego.

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba w wieku 18-65 lat ważąca min. 50 kg. Szczegółowe informacje o wymaganiach dostępne są na stronie internetowej akcji Krewniacy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

i tak trzymać krew jest bardzo potrzebna i brakuje jej cały rok, ja oddałem w niedziele swoja kropelek i teraz czekam dwa miesiące :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja już jutro mogę iść, bo mijają mi 2 miesiące od poprzedniego pobierania. Znowu poprawie sobie tym humor :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

ważne bo w całej Polsce w czasie wakacji brakuje krwi, ja już swoją oddałam i żałuję, że mogę to robić raz na kilka miesięcy..

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) bardzo ważna informacja

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.