Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28375 miejsce

Kraków. Największy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony

28.10.2011 o godzinie 19.00 uruchomiono oficjalnie estakadę Ronda Ofiar Katynia w Krakowie. Jest to drugi z trzech etapów wdrażania tego ważnego węzła komunikacyjnego.

Największy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - filary estakady ozdobiono 16fotosami przedstawiającymi główne atrakcje Krakowa / Fot. Sławomir OstrowskiPoziom +1 uroczyście oddał do użytku Prezydent Miasta Krakowa, prof. Jacek Majchrowski. Od oddania do użytku poziomu zero minęło zaledwie sześć dni, a już pierwsze auta wjechały na poziom +1.
Testy obciążeniowe estakady miały miejsce 23.10.2011 roku.

Zobacz materiał z testów obciążeniowych estakady:Link

Od dziś ta część ronda jest już w pełni dostępna. Z uwagi na swoje położenie, Rondo Ofiar Katynia nazywane jest północno-zachodnią bramą Krakowa.
Szybki rozwój miasta sprawił, iż brama ta pełniła zaledwie rolę furtki, która skutecznie blokowała dostęp do Grodu Kraka. Największy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - Prezydent Krakowa, Prof. Jacek Majchrowski w jednym z 2 nie oddanych jeszcze do ruchu tuneli pod Rondem Ofiar Katynia / Fot. Sławomir Ostrowski

Kończona obecnie inwestycja sprawiła, że z dotychczasowych 6 000 samochodów na godzinę, przepustowość tego ważnego węzła komunikacyjnego wzrośnie do 18 000.

Na oddanie do użytku czeka jeszcze poziom -1, na który składają się dwa 88 metrowe tunele łączące w sposób bezpośredni (pod skrzyżowaniem) ul. Jasnogórską z al. Armi Krajowej.

Tej części inwestycji nie uda się oddać przed Świętem Zmarłych z przyczyn czysto technicznych - trwa wiązanie betonu, ale są duże szanse, że pierwsze samochody pojadą tunelem jeszcze przed świętem niepodległości czyli w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Największy miejski trój-poziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - pierwszy pojazd za chwilę przekroczy linię laserowej wstęgi i wjedzie na estakadę / Fot. Sławomir OstrowskiZ oddaniem Ronda Ofiar Katynia, krakowianom przybyły kolejne powody do dumy. Po pierwsze ROK jest jedynym trójpoziomowym węzłem miejskim w Polsce, po drugie w jego skład wchodzi najdłuższa (ponad 600m) miejska estakada w Polsce i po trzecie prace nad jej budową od momentu wbicia pierwszej łopaty do chwili oddania, trwały niecałe siedem miesięcy.

Chrzest bojowy przejdzie estakada już jutro w godzinach szczytu komunikacyjnego. Głównym wykonawcą prac na węźle Ofiar Katynia jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych RADKO.

Największy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - korek 30 minut przed oddaniem estakady do użytku / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - Prezydent Krakowa, Prof. Jacek Majchrowski otwiera estakadę na Rondzie Ofiar Katynia / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trój-poziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - Prezydent Krakowa w towarzystwie głównego wykonawcy na estakadzie Ronda Ofiar Katynia / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - jak przystało na nowoczesną inwestycję symboliczna wstęga jest wykonana z wiązki laserowej / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - uroczyste otwarcie widziane z za laserowej wstęgi na estakadzie / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - pierwsze auto już pod laserową wstęgą / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - estakada chwilę po otwarciu (jeszcze nie ma na niej ruchu) / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - Firma Radko główny wykonawca prac na Rondzie Ofiar Katynia przekazał jedynej małopolskiej szkole poszkodowanej w tym roku w powodzi 5 laptopów / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - mieszkańcy Krakowa zadecydowali w plebiscycie, że ściany obu tuneli pod rondem mają być ozdobione wizerunkami krakowskich kopców / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - family photo - przedstawiciele wykonawcy prac przy budowie ronda wraz z Prezydentem Krakowa / Fot. Sławomir OstrowskiNajwiększy miejski trójpoziomowy węzeł komunikacyjny uruchomiony - w godzinę po otwarciu ruch na estakadzie wzrósł do bardzo dużego jak na tę porę dnia (około 20.00) / Fot. Sławomir OstrowskiDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Piotr Ch
  • Piotr Ch
  • 29.10.2011 17:03

19:11 Przypadkiem przejechałem przez uroczyste otwarcie. Ciekawe czy zmieściłem się w 1000 tys samochodów ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.