Facebook Google+ Twitter

Kraków. Natura i emocje w muzyce Karoliny Skrzyńskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-04-01 13:11

Muzyka Karoliny Skrzyńskiej to idealne połączenie etnicznych inspiracji ze słowiańską wrażliwością i wschodnim folklorem. W najbliższą niedzielę 3 kwietnia Karolina Skrzyńska wystąpi w Dworze Czeczów w Starym Bieżanowie.

 / Fot. mat. organizatoraSwoją muzykę nazywa głosem natury, lasu i ziemi . Karolina Skrzyńska jedna z najbardziej oryginalnych wokalistek młodego pokolenia wspólnie z gitarzystką Urszulą Stosio starają się w swojej twórczości wykraczać poza kanony stylów i teorii muzycznych gatunków. Ich największą inspiracja jest połączenie etnicznych słowiańskiej wrażliwości i wschodniego folkloru.

- Pytanie o to, jaki rodzaj muzyki gramy i czym jest on inspirowany, zawsze jest dla mnie najtrudniejsze. To po prostu muzyka, która mi i Uli gra w sercu. Ja lubię ją nazywać muzyką lasu, ziemi. O tym też staram się pisać teksty- opowiada Karolina. Poprzez melodię i słowa staram się odpowiedzieć słuchaczowi i sobie na pytanie o kondycję współczesnego człowieka. O jego miejsce w świecie, o naturę, o prawdziwe wartości. Pojawiają się tam wątki wiary i niewiary, kochania i niekochania, życia i nieżycia. Wszystko z perspektywy dziewczyny, która stoi we współczesnym świecie i zastanawia się czy ten świat jej się podoba. A w samych melodiach rzeczywiście można dosłuchać się dużo wpływów muzyki ludowej, etnicznej, tureckiej - dodaje.

Karolina Skrzyńska- wokalistka, odtwórczyni ról musicalowych i dramatycznych, od wielu lat związana z polską scena muzyczną. Swoja fascynację śpiewem odkryła w wieku niespełna 3 lat. Laureatka wielu konkursów wokalno aktorskich, (I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Turystycznej i Poetyckiej w Andrychowie, II miejsce podczas 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie i II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Artystycznej w Rybniku.).
W planach na najbliższe miesiące ma wydanie autorskiej płyty.

Więcej informacji na www.dworczeczow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.