Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5509 miejsce

Kraków. Natural Landscapes w Pałacu pod Baranami

Kolor i faktura malarstwa Ramona Lopeza to dynamiczny spektakl pełen meandrów sztuki.

Kraków. Natural Landscapes w Pałacu pod Baranami / Fot. fot. M. Półtorak W Galerii New Era Art w Pałacu Pod Baranami trwa wystawa prac hiszpańskiego artysty Ramona Lopeza zatytułowana „Natural Landscapes”.
W ramach wystawy przedstawione zostały tradycyjne obrazy oraz malarstwo na winylowych płytach. Ekspozycja „Natural Landscapes” to abstrakcyjna, poetycka opowieść o duszy artysty, dla którego sztuka jest naturalnym krajobrazem wewnętrznym.

Kraków. Natural Landscapes w Pałacu pod Baranami / Fot. fot. M. PółtorakW malarstwie przewija się wątek ludzkiej twarzy oraz różnego rodzaju konturowych stworzeń – ptaków czy roślin. Wszystko to dopełnia barwa – soczysta i witalna. Lopez nie definiuje malarstwa, ale bawi się konwencją stwarzając oryginalne, pełne witalności i energii kompozycje, gdzie odbiorca czerpie to, co che oraz ile chce.

Kraków. Natural Landscapes w Pałacu pod Baranami / Fot. fot. M. PółtorakRamon Lopez to nie tylko malarz, ale także uznany na całym świecie perkusista jazzowy. W swoim malarstwie posługuje się różnorodnymi technikami, wykorzystując, jako medium m.in. skórę z bębnów oraz stare płyty winylowe. W obrazach czuć także temperament muzyki i rytmu oraz pełną, choć artystycznie kontrolowaną improwizację.

CKraków. Natural Landscapes w Pałacu pod Baranami / Fot. fot. M. Półtorakałość wystawy pełni swego rodzaju „ruchomy” obraz, który chociaż fizycznie statyczny energetycznie zdaje się wirować, tańczyć i porywać widza do odczuwania rytmu.
Owe muzyczne inklinacje malarstwa Ramona Lopeza dają się „zmaterializować” na ozdobionych jego ręką płytach wynilowych, które są formą podkładu pod farby.

IKraków. Natural Landscapes w Pałacu pod Baranami / Fot. fot. M. Półtorak


Informacje o wystawie na : [a]https://www.facebook.com/FundacjaNewEraArt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.