Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3005 miejsce

Kraków. NEXT LOVE

NEXT LOVE to wystawa szkła artystycznego, która ma pokazać, iż jest ono tworzywem pełnym możliwość, które wydobyć może z niego tylko wytrawny artysta, taki jak Patrik Illo.

W Galerii BB trwa wystawa pochodzącego ze Słowacji projektanta Patrik Illo. / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii BB trwa wystawa pochodzącego ze Słowacji projektanta Patrik Illo. / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii BB trwa wystawa pochodzącego ze Słowacji projektanta Patrik Illo.

Szkła projektowane przez Parika Illo to powściągliwe struktury artystyczne z dużą domieszką humoru.
Projektant stara się z użytecznych przedmiotów stworzyć nie tylko dzieła sztuki, ale także przekroczyć schematy, jakie są właściwe dla ich postrzegania.

W Galerii BB trwa wystawa pochodzącego ze Słowacji projektanta Patrik Illo. / Fot. fot. M. Półtorak Artysta współpracuje z wieloma firmami: słowacką RONA, gdzie pracuje, jako główny designer, czy też polskim KROSNO i czeskim MOSER, gdzie w jego projektach szkła dekoracyjnego, jak i użytkowego dominuje połączenie funkcjonalności i artyzmu, tak zmieszane, że powstają bardzo oryginalne obiekty, w których detale stanowią o klasie designu.

W Galerii BB trwa wystawa pochodzącego ze Słowacji projektanta Patrik Illo. / Fot. fot. M. Półtorak Illo spogląda na szklane przedmioty z odwróconej perspektywy, można powiedzieć, iż tworzy bawiąc się szkłem. Jego koncepcje uruchamiają wyobraźnię, nieszablonowe skojarzenia. Projekty są bardzo nowoczesne, wysublimowane estetycznie ale w przystępnym kształcie, z czego wynika ich humorystyczna forma.

Jak mówi kurator wystawy, Anita Bialic: „Trzeba być wybitnym projektantem szkła, żeby zgrabnie łączyć żart i funkcję. Przekraczać technologiczne ograniczenia, tworząc piękne i jednocześnie użyteczne obiekty. Bo „bawiąc się szkłem” nie można zapomnieć, że kieliszek do wina służy jednak do picia wina, a do wazonu do kwiatów trzeba nalać wodę. Przez lata współpracy z hutami szkła Patrik Illo udowadnia, że piękne jest użyteczne, a użyteczne – piękne”

W Galerii BB trwa wystawa pochodzącego ze Słowacji projektanta Patrik Illo. / Fot. fot. M. Półtorak
Wystawa potrwa do sierpnia 2017
Informacje o wystawie i artyście na NEXT LOVE GALERIA BB

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.