Facebook Google+ Twitter

Kraków: Nie będzie klimatyzacji w tramwajach i autobusach

Nie planujemy zakupu klimatyzacji, gdyż ten system w przypadku komunikacji miejskiej się nie sprawdza – poinformowała gazetę Wiadomosci24.pl rzecznik prasowa krakowskiego MPK Bożena Pękala.

Często korzystając z komunikacji miejskiej, niejednokrotnie miałem okazję słyszeć narzekania pasażerów na brak klimatyzacji w miejskich środkach transportu. Problem najbardziej doskwiera osobom starszym i rodzicom podróżującym z małymi dziećmi.

– Często boję się wsiąść do tramwaju w tak upalne dni z moim kilkumiesięcznym synkiem – powiedział mi pan Adam. – Dlaczego w tych tramwajach nie ma klimatyzacji?

Postanowiłem więc zwrócić się z takim pytaniem do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie. – Krakowskie autobusy ani tramwaje nie posiadają klimatyzacji – powiedziała Bożena Pękala, rzecznik prasowa MPK.
Czy w związku z tropikalnymi upałami panującymi w Polsce, MPK planuje więc w najbliższym czasie ją wprowadzenić? – Nie, bo ten system w przypadku komunikacji miejskiej się nie sprawdza – usłyszałem. – Autobusy i tramwaje na każdym przystanku – co 1-2 minuty – otwierają drzwi, co uniemożliwia sprawne działanie takiego urządzenia. Dalekosiężne plany to wprowadzenie autobusów z klimą, ale tylko na peryferyjnych liniach, gdzie jeżdżą małe autobusy – dodała Pękala. Przytoczyła również przykład Warszawy, gdzie ostatnio rezygnuje się z klimatyzacji.

A czy MPK zdaje sobie sprawę, że podróżowanie komunikacją miejską w tak upalne dni bez klimatyzacji, stwarza ogromne zagrożenia dla osób starszych i rodziców z kilkumiesięcznymi niemowlakami? – ciągnąłem.
Rzecznik prasowa nie chciała jednak odpowiedzieć.

Czytaj więcej: Piekło warszawskich tramwajarzy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

na górnym zdjęci tramwaj krakowski tzw.bombardier..

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2006 16:29

A w tle nieklimatyzowane łódzkie tramwaje :-) Super nowoczesny Citek i pewnie zdezelowana "805" :D:D:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.