Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20494 miejsce

Kraków. „Nie Ciebie się boję” Sylwia Solak

Na obrazach Sylwii Solak meduzy dyskretnie „przepływają” przez płótna, sygnalizują swoją obecność oraz hipnotyzują w powabny sposób, pod przeźroczystym ciałem i cichym, wodnym życiem można odnaleźć emocje.

Kraków. „Nie Ciebie się boję” Sylwia Solak / Fot. fot. M. PółtorakW Cafe Foyer w Teatrze im. Słowackiego trwa wystawa malarstwa Sylwii Solak zatytułowana „Nie Ciebie się boję”. Motywem przewodnim prac jest meduza – morskie stworzenie, galaretowate i niezbyt przyjemne.
Taka też była Meduza z mitologii greckiej - zamiast włosów miała węże, a jej spojrzenie zamieniało żywe istoty w kamień. Kraków. „Nie Ciebie się boję” Sylwia Solak / Fot. fot. M. Półtorak

Na obrazach Sylwii Solak meduzy dyskretnie „przepływają” przez płótna, sygnalizują swoją obecność oraz hipnotyzują w powabny sposób.
Jesteśmy zauroczeni, zaintrygowani, ale nie zapominajmy o ambiwalentnym rodzaju zainteresowania tymi stworzeniami.
Jest to myślę, bardzo wymowna metafora – strachu i zachwytu, który przypisany jest często do relacji międzyludzkich czy uczuciowych.
Dominujące zestawienie kolorów – czerni, bieli i czerwieni nadaje kompozycjom swego rodzaju temperamentu i dynamicznego odbioru.

Kraków. „Nie Ciebie się boję” Sylwia Solak / Fot. fot. M. PółtorakPod przeźroczystym ciałem meduz i cichym, wodnym życiem można odnaleźć emocje i ich odcienie, które przekazuje nam w sposób lekko zaszyfrowany Sylwia Solak, a które są nam bardzo bliskie, choć często nie potrafimy ich dokładnie określić czujemy, że te meduzy są z nami powiązane.

Wystawa potrwa do 10 lipca
Informacja na https://www.facebook.com/events/637477463000307/?fref=ts

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cudowne meduzy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.