Facebook Google+ Twitter

Kraków: Nieformalny szczyt ministrów obrony państw NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-19 13:57

W Krakowie rozpoczął się nieformalny szczyt ministrów obrony państw NATO. Rozmowy mają między innymi zbliżyć Sojusz do decyzji w sprawie przyszłości misji w Afganistanie.

Krakowskie spotkanie jest ostatnim na tym szczeblu przed jubileuszowym szczytem NATO w kwietniu. Sojuszowi zależy więc, by jak najwięcej kwestii rozstrzygnąć juz teraz. Jeden z priorytetów to Afganistan i bezpieczeństwo w tym kraju w trakcie sierpniowych wyborów prezydenckich. Wiadomo jednak, że zarówno w trakcie zaplanowanych rozmów, jak i kuluarowych spotkań, będzie poruszonych o wiele więcej kwestii - w tym współpraca NATO z Rosją, dalsze poszerzanie Sojuszu czy problem tarczy antyrakietowej.

Ministrowie będą obradować do późnego wieczora, a rozmowy wznowią jutro rano. Nie próżnują także przeciwnicy obecności wojsk Sojuszu w Afganistanie. Zgromadzą się o godz. 16 na krakowskim rynku i przejdą ulicami miasta. Według organizatorów, w manifestacji weźmie udział około tysiąca osób. Wieczorem zorganizują anty-bal przed Muzeum Narodowym, gdzie uroczystą kolację w związku ze spotkaniem ministrów wydaje premier Donald Tusk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.