Facebook Google+ Twitter

Kraków. Norbert Nolte - PODRÓŻ

Na fasadzie Domu Norymberskiego na krakowskim Kazimierzu trwa wystawa-instalacja zatytułowana „Podróż”, inspirowana szeroko rozumianym znaczeniem terminu "odyseja ludzkiego losu".

Kraków. Norbert Nolte - PODRÓŻ / Fot. fot. M. PółtorakInstalacja norymberskiego artysty, Norberta Nolte nawiązuje do podróży, która jest udziałem każdego z nas, do wyprawy w głąb życia, świata i duszy.
Artysta próbuje przedstawić nam pewien schemat takich eskapad, poprzez prowizoryczne, linowe mapy, które swoim kształtem i wizualizacją przypominają nieboskłon, kosmos, szeroką przestrzeń wszechświata. Kraków. Norbert Nolte - PODRÓŻ / Fot. fot. M. Półtorak

Kraków. Norbert Nolte - PODRÓŻ / Fot. fot. M. PółtorakObserwacja nieba to pierwotny - i chyba jeden z najbardziej skutecznych do dziś - sposobów na orientację wędrowca czy żeglarza w otaczającej go rzeczywistości, który pozwala obrać właściwy azymut.
Dopełnieniem mitycznej i metafizycznej strony instalacji Norberta Nolte jest umieszczenie w niej dwóch szkieletowych łodzi, które nasuwają przed oczy wyobraźni symbolikę łodzi Charona. Kraków. Norbert Nolte - PODRÓŻ / Fot. fot. M. Półtorak
Norbert Nolte urodził się w 1952 roku w Bochum, studiował germanistykę i sztuki wizualne w Kassel, mieszka i pracuje w Norymberdze.

Wystawa potrwa do 28 września.
Informacje na : DOM NORYMBERSKI

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Interesująca wystawa!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.