Facebook Google+ Twitter

Kraków. Nowa powieść pisarza Ranko Risojevica już w Polsce

„Bośniacki kat" to historia urzędnika państwowego zawsze wiernego ideałom cesarstwa; także piękny przewodnik po Bośni drugiej połowy XIX i początku XX w. Spotkaniu promującemu książkę towarzyszyć będzie koncert muzyki bałkańskiej

 / Fot. plakatSerdecznie zapraszamy na Spotkanie z: RANKO RISOJEVICIEM serbskim poetą, pisarzem i tłumaczem, oraz dyrektorem biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej w Banialuce w latach 1999 – 2011, z udziałem tłumaczki Agnieszki Żuchowskiej-Arendt oraz Marcina Staszewskiego (Wydawnictwo NOKTURN)

„Bośniacki kat" to historia urzędnika państwowego zawsze wiernego ideałom cesarstwa; także piękny przewodnik po Bośni drugiej połowy XIX i początku XX w.

W 2004 roku powieść "Bośniacki kat" otrzymała nominację do najważniejszej serbskiej nagrody literackiej NIN (odpowiednik polskiej nagrody NIKE), zaś w 2005 roku została wyróżniona prestiżową nagrodą im. Branko Ćopicia przyznawaną corocznie przez Serbską Akademię Nauk i Umiejętności.

Ranko Risojevic (ur. 1943), pisarz, tłumacz i krytyk literacki, z wykształcenia historyk matematyki, dyrektor Biblioteki Narodowej i Uniwersyteckiej w Banialuce w latach 1999-2011, otrzymał w tym roku statuetką "Złotej Sowy" za najlepszą nie opublikowaną powieść "Noć na Uni". Podczas wieczorku opowie o swoich fascynacjach literackich oraz wyjaśni, że literatura i matematyka nie są wcale wrogimi dziedzinami.

Recenzja na stronie wydawcy:
http://wydawnictwonokturn.wordpress.com/zapowiedzi/

Informacje na www.dkpodgorze.krakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.