Facebook Google+ Twitter

Kraków: Nowe, tańsze bilety pociągów TLK

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-29 17:30

PKP InterCity obniża ceny biletów za przejazd Tanimi Liniami Kolejowymi. Od pierwszego stycznia spółka wprowadza nowy cennik w ponad 50 pociągach.

Taniej o średnio 10 złotych podróżni zapłacą za przejazd między innymi: z Krakowa do Wrocławia, Warszawy i Przemyśla. Rzecznik PKP InterCity Paweł Ney powiedział, że w 6 pociągach TLK z Krakowa do Warszawy i z powrotem przejazd drugą klasą będzie kosztował 35 złotych.

Bilet z Krakowa do Katowic będzie kosztował 13 złotych, a z Krakowa do Wrocławia 43 złote. Ney podkreślił, że tak zwane ceny relacyjne będą niższe od cen biletów w pociągach osobowych. Przy kupnie biletów nadal będą obowiązywały ustawowe ulgi. Ponadto nie trzeba będzie kupować "miejscówek".

To nie wszystkie zmiany - bilety promocyjne będą mieć odpowiednie kolory. Na przykład połączenia o nowych cenach będą miały od nowego roku kolor fioletowy. PKP InterCity planuje otwarcie takich połączeń miedzy Wrocławiem, Poznaniem i Warszawą. Od pierwszego marca wejdą w życie bilety o innych kolorach. Ma to ułatwić podróżnym orientację w kolejowych promocjach. Ponadto otwarto specjalny portal internetowy dla pasażerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.