Facebook Google+ Twitter

Kraków o smaku Katalonii

Słynne hiszpańskie wina zawitały przed kilkoma dniami do Krakowa. W sklepie KONDRAT Wina Wybrane odbyła się degustacja win ze wsi Capçanes, a gościem specjalnym spotkania był enolog z bodegi Celler Capçanes, Jürgen Wagner.

 / Fot. Zdjęcie organizatoraKatalońskie trunki cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród miłośników win. Ich unikalny smak mogli poznać tym razem mieszkańcy Krakowa. Wszystko za sprawą degustacji, która odbyła się w sklepie KONDRAT Wina Wybrane. Na specjalne zaproszenie importera przybył Jürgen Wagner, winiarz marki Celler Capçanes.

Spotkanie z Jürgenem Wagnerem poprowadził Marcin Zatorski - specjalista ds. wina, współpracujący na co dzień z marką KONDRAT Wina Wybrane, który pełnił rolę tłumacza. – Nasz gość to osoba o bogatej wiedzy na temat win. Niezwykle ciekawie opowiadał zarówno o historii marki Celler Capçanes jak i o samych winach, które tworzy – mówi Aleksandra Bakunowicz, doradca ds. wina z krakowskiego sklepu KONDRAT Wina Wybrane. – Gości degustacji szczególnie zainteresował temat wytwarzania win koszernych, w których specjalizuje się Capçanes – dodaje.

Podczas dwugodzinnego spotkania do kieliszków osób zgromadzonych w krakowskim sklepie przy ul. Dolnych Młynów 9 wlano po kolei 6 różnych win: Capcanes Mas Donis White, Capcanes Mas Donis Negre, Capcanes Mas Picosa Organic, Capcanes Mas Donis Barrica, Capcanes Peraj Petita Kosher oraz Capcanes Costers del Gravet. Po degustacji nastąpiła wymiana uwag na temat trunków. Goście mieli okazję porozmawiać z enologiem, a także zakupić wybrane butelki wina. Ceny zaczynały się już od 36 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.