Facebook Google+ Twitter

Kraków. "Obrazy Zastępcze"

Obserwując pełne błękitów i pasteli obrazy Worońca próbujemy rozgryźć zawarty w tytule "moment zastępczość". Malarz stara się odpowiedzieć na pytanie, ale nie jest to prowadzenie widza prostą drogę, raczej podanie kolejnych puzzli.

Kraków. W CSW Solvay trwa wystawa prac Piotra Worońca juniora zatytułowana "Obrazy Zastępcze". Tematyka wystawy -wbrew pozorom - nie jest łatwa do interpretacji, a sugerowanie się tytułem tylko potęguje wielowątkową zagadkę, jaką artysta próbuję przedstawić widzowi.

Kraków. Obserwując pełne błękitów i pasteli obrazy Worońca próbujemy rozgryźć zawarty w tytule "moment zastępczość". Czy jest owa "zastępczość”? Malarz stara się odpowiedzieć na pytanie, ale nie jest to prowadzenie widza prostą drogą, raczej podanie kolejnych puzzli do układanki.
Celem nadrzędnym wystawy jest, zatem prowokacja do myślenia, do trudu, jaki niesie za sobą problem kwalifikacji sztuki współczesnej w jasno określony sposób - abstrakcja czy rzeczywistość.

Kraków. Kraków. Piotr Woroniec udowadnia, iż jego sztuka nie jest tak do końca abstrakcyjna, choć za taka może uchodzić w oczach tzw. "przeciętnego odbiorcy". Malarz bawi się konwencją "obrazu zastępczego", który inspirowany naturą "udaje" abstrakcyjne przedstawienia.

Najważniejszym elementem owej "zastępczości: jest energia, jaką stwarza poprzez abstrakcję świat realny.
Jak mówi artysta: „Człowiek z natury lubi odbicia. Dla mnie ważne są emocje i autentyczność."

Wystawa potrwa do 7 września
Informacje na : SOLVAY

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.