Facebook Google+ Twitter

Kraków. Obszar Jasności - fotografie i instalacje

Wrażliwość na światło jest jednym z fundamentalnych cech artysty, sprawia że można spojrzeć nawet na sprawy zwyczajne w aspekcie sztuki, kreacji i metafizyki.

Kraków. Obszar Jasności - fotografie i instalacje / Fot. M. PółtorakW Galerii Domu Norymberskiego trwa wystawa prac Martiny Kändler oraz Marii Luizy Pyrlik zatytułowana Obszar Jasności.

Tematem przewodnim ekspozycji jest rola i znaczenie światła w procesie twórczym. Artystki dokumentują w swoich fotografiach efekty związane istotą światła w sztuce. W swoich cyklach obrazów przekazują widzom relacje, jakie zachodzą pomiędzy stworzeniem i odbiorem dzieła sztuk,i w kontekście jego „doświetlenia”.

Kraków. Obszar Jasności - fotografie i instalacje / Fot. M. PółtorakWrażliwość na światło jest jednym z fundamentalnych cech artysty, sprawia że można spojrzeć nawet na sprawy zwyczajne w aspekcie sztuki, kreacji i metafizyki.

Kraków. Obszar Jasności - fotografie i instalacje / Fot. M. Półtorak Metafora światła jest więc, odkryciem świata poza mrokiem oraz jakością odbioru wizualnego, otaczającego nas świata natury żywej i nieożywionej.

Na wystawę „Obszar Jasności” składają się fragmenty serii „Doświetlanie!” (fotografie – obiekty), autorstwa Marii Pyrlik (Kraków) oraz „Badania” (fotografie) i „Oddech Pracowni” (dźwięk)," Z jasnego nieba”, zdjęcia z cyklu „translucent”; autorstwa Martiny Kändler (Norymberga). Kraków. Obszar Jasności - fotografie i instalacje / Fot. M. Półtorak

Wystawa potrwa do 9 maja.
Informacje na FACEBOOK

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.