Facebook Google+ Twitter

Kraków: oczekiwanie na ceremonię żałobną

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2010-04-18 12:45

Kondukt wiozący trumny Lecha i Marii Kaczyńskich o godzinie 10 dotarł przed Bazylikę Mariacką. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz oczekiwał na trumny pary prezydenckiej w asyście duchowieństwa.

 / Fot. PAPTrumny pary prezydenckiej zostały przewiezione na Rynek Główny z lotniska Balice w kondukcie z policyjną asystą.

Kardynał Stanisław Dziwisz podczas wprowadzenia trumien do świątyni powiedział: „Siostry i bracia, z wielkim wzruszeniem stajemy przy ciałach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana profesora Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Zginęli w katastrofie lotniczej wraz z innymi ważnymi osobami z życia publicznego naszego państwa w czasie pełnienia swej służby".

O godzinie 14 w Bazylice Mariackiej rozpocznie się msza św. pogrzebowa pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Trumny zostały ułożone na katafalkach przed ołtarzem. Przed nimi do końca uroczystości czuwać będzie warta honorowa. Kościół został udekorowany flagami narodowymi i kwiatami.

Ceremonia żałobna w Bazylice Mariackiej, najprawdopodobniej zostanie odprawiona po łacinie. Przewodniczyć miał jej wysłannik papieża Benedykta XVI dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano, jednak z powodu zamkniętej przestrzeni powietrznej kardynał nie przyleci do Polski.

Na zakończenie mszy zabierze głos marszałek Sejmu Bronisław Komorowski oraz Janusz Śniadek.

Źródło: TVP.INFO

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.