Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8654 miejsce

Kraków. Od poniedziałku drożeją bilety MPK

Zgodne z uchwałą Rady Miasta Krakowa Nr XXXIX/513/12 z dnia 7 marca 2012 r. od 16.04.2012 r. w Krakowie zaczną obowiązywać nowe, wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Pojawia się również dodatkowe, nowe bilety.

MPK Kraków / Fot. Sławomir OstrowskiPodwyżka ma dotknąć osób korzystających z biletów jedno i wieloprzejazdowych, ale jak zapewnia na swej stronie MPK Kraków, użytkownicy Krakowskiej Karty Miejskiej nie zauważą różnicy.

Kolejną nowością, jaką wprowadzają w poniedziałek marcową ustawa krakowscy radni, jest bilet dwukrotnego kasowania. Mają to być dwa pojedyncze bilety w jednym, ale cena tego biletu ma być niższa niż cena dwóch biletów pojedynczych.

Krakowscy radni zadbali o roztargnionych i zapominalskich użytkowników komunikacji miejskiej, którzy 16 kwietnia zostaną z szufladą pełna biletów w dotychczasowych stawkach. Bilety te będą nadal ważne, ale trzeba będzie do nich dokupić bilety plakatowe, niwelujące różnicę pomiędzy obecnymi cenami biletów a tymi, obowiązującymi od 16 kwietnia.

Poniżej zamieszczamy wzory nowych biletów, które będą obowiązywać już od najbliższego poniedziałku:Zdjęcie nowej szaty krakowskich biletów komunikacji miejskiej wchodzących do sprzedaży od 16 kwietnia 2012 roku / Fot. MPK Kraków

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

dziękuje za informację- nic nie poradzimy na zmiany w cenach, ale przynajmniej już wiem, że znowu muszę przygotować pakiety "drobnych" na bilety...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Paweł
  • Paweł
  • 14.04.2012 18:15

Panie Marku, nie przesadza Pan troche? Jak ktoś jest ćmokiem i nie wie co kupuje to jego problem. Nikt poważny tak nie postępuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kreatywność Polaków w "dojeniu" swoich nie zna granic. Kupujący bilet "2 w 1" pomimo, że trochę tańszy to w końcowym rozrachunku i tak da "podwyżkę", a ludzie dadzą się nabrać na lep i będą kupować chętniej te dwuprzejazdówki. Statystycznie kilka, bądź kilkanaście procent pasażerów nie skorzysta z drugiego przejazdu, bo wyrzuci bilet. Brawo radni! To jest majstersztyk robienia wody z mózgu w białych rękawiczkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ostatnia podwyżka była w sierpniu ubiegłego roku, trochę za często i trochę za dużo jak na cenę biletu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.