Facebook Google+ Twitter

Kraków. Odcienie subtelności

Izabela Kierska przygodę artystyczną rozpoczęła w Paryżu. Być może dlatego jej prace - rysunki i kolaże są tak buduarowe i pełne klasycznego szyku.

Prace Izabelli Kierskiej / Fot. fot. M. PółtorakW Galerii Floriańska 22 gości wystawa lirycznych prac autorstwa krakowskiej malarski Izabelli Kierskiej. Artystka wprowadza nas w delikatny, kobiecy świat, taki którego już nie spotykamy na co dzień. Jest to rzeczywistość pełna kwiatów, kobiecych atrybutów - gorsetów, szpilek, szalów - czyli tego, co można odnaleźć w zaciszu buduaru.

Prace Izabelli Kierskiej / Fot. fot. M. PółtorakDelikatna, malarska strona prac Izabelli Kierskiej wyraża się poprzez grę pastelowymi odcieniami, subtelnym zarysem i tajemniczym światłocieniem. Często tematyka kwiatów i buduarów łączona jest z kiczem, często- choć niesłusznie, co pokazują prace zamieszczone na ekspozycji.

Obrazy zawierają w sobie czar angielskiego romansu i francuskiej elegancji ze szczyptą współczesnego pazura.
Te wszystkie subtelności, piękne bukiety, rzucone mimochodem gorsety pokazują kobiecość, która w naszym świecie znika, ustępując miejsce drapieżności. Jednak widok z lamusa nie jest miejscem zapomnianym, jest pełen życia, tętni energią przestrzeni, w której rodzi się artystyczna wrażliwość.
Prace Izabelli Kierskiej / Fot. fot. M. Półtorak
Izabella Kierska obdarowuje widza subtelnością w kresce i barwie, tak by luksus miał charakter retro i zabierał nas do świata marzeń.
Prace Izabelli Kierskiej / Fot. fot. M. Półtorak
Wystawa potrwa do końca kwietnia.

Informacja na Izabela Kierska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.