Facebook Google+ Twitter

Kraków. Odkryjmy Podgórze - Koncert Sinfonietta Cracovia

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-21 15:52

"Odkryjmy Podgórze" - to cykl spotkań kulturalnych mających ma celu promocję dzielnicy Krakowa. W ramach projektu organizowane są imprezy o charakterze edukacyjno–artystycznym.

plakat imprezy / Fot. Tomasz GrzybKoncerty "Odkryjmy Podgórze" stały się już bardzo ważnym elementem na kulturalnej mapie Krakowa, przyciągając liczną widownię wysokim poziomem i wirtuozerią wykonania. 26 czerwca br. "Cztery Pory Roku" A. Vivaldiego wykonają muzycy orkiestry Sinfonietta Cracovia w kościele Miłosierdzia Bożego w Nowym Prokocimiu.

Projekt ten został zainaugurowany w 2007 roku koncertem Edyty Geppert, która wystąpiła w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie; koncertu wysłuchało ponad 2 500 osób. Kolejną imprezą w ramach cyklu był koncert „Kolęd i pastorałek” w wykonaniu zespołu Trebunie Tutki, który miał miejsce w kościele św. Józefa. W świątecznej atmosferze, koncertu wysłuchało około 1 500 osób.

W lipcu 2008 roku na terenie Krakowskiego Klubu Kajakowego w Krakowie gościliśmy Stanisława Sojkę z zespołem. Największych przebojów artysty wysłuchało ponad 2 000 osób. W dniu 1 lutego 2009 r. w kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 86 odbył się koncert „Gwiazdo świeć, kolędo leć” w wykonaniu polskich artystów: Alicji Majewskiej, Haliny Frąckowiak, Zbigniewa Wodeckiego i Włodzimierza Korcza. Koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek polskich, zarówno tych mających długą historię, jak i współczesnych kompozycji wysłuchało ponad 1 500 widzów.

W maju 2009 roku w Parku Zdrojowym w Swoszowicach odbył się koncert jednego z najwybitniejszych polskich artystów Grzegorza Turnaua, którego wysłuchało ponad 1 500 osób.

więcej na www.dkpodgorze.krakow.pl

Nadesłała: Marta Póltorak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.