Facebook Google+ Twitter

Kraków. Odkryte Piękno w Pracowni pod Baranami

Potajemny, niejawny obszar sztuki ukrywa się w efektach, jakie wytwarza barwa, cień i mimika postaci. Tak naprawdę to nie nagość jest centralnym elementem obrazu ale twarz. Wejrzenie postaci przyciąga wzrok i nadaje ton interpretacji.

Odkryte Piękno - Marta Kozłowska / Fot. fot. M. PółtorakW Pracowni pod Baranami gości wystawa młodej artystki Marty Kozłowskiej. W zaprezentowanym na wystawie cyklu „Odkryte Piękno” zawierają się obrazy oraz grafiki Kozłowskiej traktujące o tajemniczej i zmysłowej stronie kobiecego aktu.
Artystka w bardzo delikatny sposób przedstawia studium nagości.
Są to konfiguracje pełne mocnej i zdecydowanej kolorystyki, która stanowić może pewnego rodzaju okrycie dla nagości. Odkryte Piękno - Marta Kozłowska / Fot. fot. M. Półtorak
Ukazane ciała- choć młode i piękne -nie są traktowane jak przedmioty lecz jak zjawiska. I tu leży myślę, sedno sztuki Marty Kozłowskiej -inspiracja człowiekiem, jego ciałem jako okryciem duszy, która nadaje mu niepowtarzalny charakter.
W pracach tych, możemy także zauważyć fascynację artystki kobiecą naturą jak osobistym sekretem. Takim, jakiego boimy się ale też jesteśmy nim zaintrygowani, takim jaki nas onieśmiela przed światem ale kusi w myślach. Potajemny, niejawny obszar ukrywa się w kompozycjach malarki, w efektach jakie wytwarza barwa, cień i mimika postaci.
Odkryte Piękno - Marta Kozłowska / Fot. fot. M. PółtorakOdkryte Piękno - Marta Kozłowska / Fot. fot. M. PółtorakTak naprawdę to nie nagość jest centralnym elementem obrazu ale twarz. Wejrzenie postaci przyciąga wzrok i nadaje ton interpretacji. Przedstawienia zatem są jak lustrzane odbicie kobiecej natury – subtelne, delikatne, zmysłowe ale także ogniste, wyraziste i zmysłowe.

Wystawa potrwa do 14 czerwca.
Informacje na PRACOWNIA

Relacja w wernisażu :
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=RNjHtndPDP8

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.