Facebook Google+ Twitter

Kraków odleci z grupą "PtakY" już 21 lutego!

Tydzień po koncercie "Tiamatu" fani nie pozostaną muzycznie nienasyceni. Krakowską publiczność najpierw rozgrzeje "Purple Haze" i "The 30th of July", a falą dźwięku zaleją nas "PtakY" oraz "Carrion".

Materiały promocyjne organizatora / Fot. Materiały promocyjne organizatoraRozpoczynający "Purple Haze" to jeden z tych zespołów, które mogą nieźle zamieszać na polskiej scenie muzycznej, jeśli tylko wszyscy słuchający "Feelu" wpłacą po groszu na konto chłopaków z Krakowa. Właśnie z powodu braku środków band nie mógł wydać swojego całkiem dobrze zapowiadającego się dema. Wygrana w krakowskim konkursie "Artistic Festival of the Young" przybliżyła ich do celu, ale daleko im jeszcze do określenia "popularni". Jedno jest pewne - potrafią rozgrzać publikę do czerwoności i sprawić, że każdy zespół grający po nich będzie miał trudne zadanie, w porywaniu tłumu.

"The 30th Of July" jest młodym krakowskim bandem założonym w 2005 roku, którego członkowie zmęczeni schematami w muzyce metalowej postanowili założyć kapelę o specyficznym, lekko psychodelicznym brzmieniu. Mając na swoim koncie bardzo udane demo, zespół zaczął być natychmiastowo uwielbiany przez słuchaczy. Niestety żadne nagranie nie oddaje drzemiącego w nich ogromnego potencjału - prawdziwie można wsłuchać się w ich muzykę dopiero na koncertach, te zaś nacechowane są niesamowitą dawką energii, która wprost wypełnia całą salę - wielka w tym zasługa bardzo wyrazistego głosu wokalisty, który doskonale pasuje do angielskich tekstów piosenek.

Grający po nich "Carrion" to jeden z najsolidniejszych polskich zespołów metalowych ostatnich lat - występował on m.in na Wacken Metal Battle w Warszawie lub sławnej Metalmanii. Ich utwory utrzymywały się przez długi czas w czołówkach list przebojów. Rok po powstaniu grupy (została sformowana w 2003 roku - przyp.red.), wydali wspólnie z "Lilith" pierwszą EP na której znalazły się ich 3 kawałki. Następne lata to okres wytrwałej pracy, który zaowocował tym, że dostrzeżono grupę poza granicami naszego kraju. Spadł na nich także deszcz nagród na festiwalach w całej Polsce oraz co rzadkie w przypadku zespołów metalowych - byli zapraszani do telewizji.

Okładka nowej płyty / Fot. Materiały promocyjne zespołuPrawdziwą perełką tego wieczoru okazuje się gdańska grupa "PtakY", który może poszczycić się nagraniem piosenki do "Spider Man 2 soundtrack", dwoma bardzo dobrze przyjętymi przez krytykę płytami oraz pokaźnym bagażem muzycznego doświadczenia.

Dowiedz się więcej o zespole- wywiad z wokalistą "Ptaków"

Informacje wstępne:
Klub Loch Ness
Ul. Warszawska 15
Start 18:00
Bilety przedsprzedaż 25 zł; w dniu koncertu 30 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

oni jeszcze grają o_O

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.