Facebook Google+ Twitter

Kraków. Opowieści Bartosza Kapronia w Pracowni pod Baranami

Bartosz Kaproń pokazuje nam sceny bez podpowiedzi, implikuje odpowiedzi, ale ich nie potwierdza. Pozwala natomiast na dowolną interpretacje pełną podświadomych archetypów.

Kraków. Opowieści Bartosza Kapronia w Pracowni pod Baranami / Fot. M. Półtorak W Pracowni pod Baranami trwa wystawa prac Bartosza Kapronia zatytułowana „Opowieści”.
Bartosz Kaproń jest malarzem, który kładzie nacisk na kontekst swojej sztuki. Nie stawia na konkretne skojarzenia ani na oczywiste sugestie jest bardziej artystą, który sugeruje odbiorcy pewne okoliczności i sugestie nie narzucając zbyt wiele.

Kraków. Opowieści Bartosza Kapronia w Pracowni pod Baranami / Fot. M. PółtorakZaprezentowane w Pracowni pod Baranami obrazy są zbiorem przedawnień abstrakcyjnych, figuralnych oraz takich, które odwołują się do popularnych kompozycji. Całość wystawy pokazuje widzowi, że malarstwo, sztuka stanowią wielopłaszczyznowy rodzaj żaglowania emocjami, które mają wpływ na postrzeganie rzeczywistości.

Kraków. Opowieści Bartosza Kapronia w Pracowni pod Baranami / Fot. M. PółtorakBartosz Kaproń pokazuje nam sceny bez podpowiedzi, implikuje odpowiedzi, ale ich nie potwierdza. Pozwala natomiast na dowolną interpretacje pełną podświadomych archetypów.
W warstwie wizualnej są to bardzo gęste kompozycje, gdzie płótna są zagospodarowane mnóstwem barw. Kolory w sztuce Bartosza Kapronia pełną myślę role nakierowującą efekt interpretacyjny ku zakamarkom skojarzeń.

Kraków. Opowieści Bartosza Kapronia w Pracowni pod Baranami / Fot. M. PółtorakWystawa potrwa do 7 kwietnia.
Informacje : FACEBOOK NEW ERA ARTWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.