Facebook Google+ Twitter

Kraków. Orest Lenczyk nowym trenerem Cracovii

Nowym trenerem krakowskich Pasów został Orest Lenczyk, doskonale znany krakowskim kibicom z roli trenera Wisły Kraków, która w 2001 roku, pod jego okiem zdobyła mistrzostwo.

Prof. Janusz Filipiak Prezes Cracovii, Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir OstrowskiPodczas dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie klubu, prof. Janusz Filipiak prezes Cracovii przedstawił mediom nowego trenera Pasów.Orest Lenczyk nowy trener Cracovii. Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir Ostrowski - Decyzje personalne nigdy nie są łatwe, zwłaszcza w sytuacjach, gdy trzeba powiedzieć komuś, kto z pełnym zaangażowaniem starał się wykonywać swoje obowiązki, że musi odejść - skomentował rozwiązanie umowy z Arturem Płatkiem dotychczasowym trenerem Cracovii jej prezes prof. Janusz Filipiak.

Cracovia od ponad trzydziestu lat starała się pozyskać Oresta Lenczyka na to stanowisko, ale bez skutecznie. Tym razem wielogodzinne negocjacje zakończyły się po myśli klubu. Prof. Janusz Filipiak w żartobliwy sposób podsumował trudy negocjacji: - Trener zadawał bardzo szczegółowe pytania. Miałem wrażenie, że to on mnie zatrudnia, a nie ja jego.

Czy nowy trener zmieni obecną sytuację klubu i zaprowadzi drużynę na szczyt tabeli ekstraklasy? Czas pokaże.
Trener Orest Lenczyk, w tle prezes Cracovii prof. Janusz Filipiak. Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir Ostrowski
- Rozmawiając z zawodnikami, dałem im do zrozumienia, że nie przyjechałem do klubu zamiatać, tylko odpowiadać za to, co tę drużynę będzie czekać w najbliższym czasie - powiedział podczas konferencji prasowej Orest Lenczyk. Konferencja prasowa z udziałem nowego trenera Cracovii. Fot. Sławomir Ostrowski / Fot. Sławomir OstrowskiNowy szkoleniowiec tryskał humorem, a z jego wypowiedzi jasno wynikało, że podjęta przezeń decyzja jest krokiem w pełni przemyślanym.

- Mam duży garaż, chowam samochód - odparł ze śmiechem nowy trener, pytany o to, czy nie obawia się reakcji kibiców Wisły Kraków na decyzję o zostaniu trenerem Cracovii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.