Facebook Google+ Twitter

Kraków: Ostatni dzień pracy Muzeum Książąt Czartoryskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-10 07:06

Galerie Czartoryskich w Krakowie po raz ostatni przyjmują dziś zwiedzających. Później - rozpocznie się w nich remont, w czasie którego muzeum zostanie zmodernizowane.

Galerie bądą dziś czynne od 10.00 do 20.00, a ostatni dzień ich funkcjonowania wiąże się także z udziałem XVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak poinformowała Zofia Gołubiew - dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie, zamiast opłat za bilety - odwiedzający galerie, będą proszeni o datek na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W galeriach Czartoryskich na dziś zaplanowano także trzy wykłady: o godz. 12.00 - "Militaria Czartoryskich. Wschód - Zachód" - prowadzenie Tomasz Kusion, starszy kustosz Działu "Zbrojownia", o 14.00 - "Silva rerum - las rzeczy" - prowadzenie Jan Jakub Dreścik, starszy kustosz Działu Europejskiego Rzemiosła Artystycznego MNK oraz o 16.00 "Leonardo da Vinci. Między sztuką a nauką" - prowadzenie Piotr Zdybał.

Jeszcze dziś także w sklepiku Muzeum Książąt Czartoryskich będzie można kupować z rabatem - związane z muzeum - wydawnictwa.

Remont galerii Czartoryskich zaplanowany jest na co najmniej dwa lata, a finansowany głównie z Norweskich Funduszy Finansowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.