Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25649 miejsce

Kraków: Oszust na kurtkę złapany. Udawał przyjaciela, wyciągał pieniądze

Krakowska policja zatrzymała 44-latka, który naciągał i okradał ludzi w okresie wakacyjnym. Jego ofiarami były osoby starsze. Policja poszukuje osób, które padły ofiarą naciągacza.

Zatrzymanie mężczyzny dokonującego oszustw na kurtkę / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policjiMetoda, którą posługiwał się 44-latek, była prosta i wyglądała podobnie jak w oszustwach "na wnuczka". Mężczyzna najpierw wybierał starszą osobę, a następnie pojawiał się w domu czy też mieszkaniu ofiary, przedstawiając się jako znajomy rodziny. Opowiadał, że jeden z członków rodziny zakupił u niego kurtkę, ale nie miał przy sobie pieniędzy lub zapłacił tylko mały zadatek, a po resztę pieniędzy skierował go właśnie do tej osoby, która zapłaci za kurtkę, a kupujący po powrocie do domu ureguluje swój dług.

Oczywiście, zgodnie ze swoim zamierzeniem, oszust otrzymywał pieniądze. Zazwyczaj żądał za kurtkę do 1000 złotych. Gdy ofiary nie miały takiej kwoty, nie gardził mniejszą zapłatą... W rzeczywistości taka kurtka warta była ok. 40 złotych. W kilku przypadkach, w czasie gdy ofiara szukała pieniędzy, mężczyzna grasował po mieszkaniu, szukając cennych przedmiotów.Zatrzymanie mężczyzny dokonującego oszustw na kurtkę / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policji

Mężczyznę w piątek nad ranem 9 września w mieszkaniu zatrzymali funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji w Krakowie.

Od zatrzymania do dziś udowodniono mu już 6 oszustw i 3 kradzieże, dokonane w okresie od 6 września 2011 r.

Policja zwraca się do wszystkich poszkodowanych:[b]
Apelujemy o złaszenie się osób, które padły ofiarą oszusta do VI Komisariatu Policji przy ul. Ćwiklińskiej 4 w Krakowie bądź telefonicznie kontakt z dyżurnym: 12 61 52 711.


Zatrzymanie mężczyzny dokonującego oszustw na kurtkę / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policjiZatrzymanie mężczyzny dokonującego oszustw na kurtkę / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policjiZatrzymanie mężczyzny dokonującego oszustw na kurtkę / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policjiZatrzymanie mężczyzny dokonującego oszustw na kurtkę / Fot. Zespół prasowy małopolskiej policji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.