Facebook Google+ Twitter

Kraków. Otworzono nowoczesną lamusownię

Władze Krakowa zadbały o mieszkańców i na terenie MPO uruchomiły nowoczesną lamusownię spełniającą unijne i polskie normy prawne. Ten zakład zwiększy czystość w mieście.

Kto nie zna problemów ze śmieciami gospodarstwa domowego i technicznego szczególnie o dużych gabarytach. Czasami organizowane są tak zwane wystawki. MPO w poszczególnych rejonach miasta na dwa, trzy dni wystawia otwarte kontenery dla potrzeb wielogabarytowych odpadów oraz zużytego sprzętu elektronicznego i AGD.

Niestety nie tylko Kraków szpecą góry śmieci w miejscach publicznych, takich jak lasy, miejsca do rekreacji i wypoczynku. Zamiast je podziwiać, musimy wąchać przykre zapachy i oglądać brzydotę oraz brud.

W każdym europejskim, cywilizowanym kraju, tworzy się miejsca składowania odpadów sprzętów wielkogabarytowych, zużytej elektroniki, artykułów gospodarstwa domowego, olejów, baterii elektrycznych, akumulatorów.

Krakowska lamusownia ma odpowiedni sprzęt, samochody, ponadto fachową kadrę do obsługi tego typu działań. Natomiast mieszkańcy mają możliwość pozbycia się kłopotliwych odpadów.

Miasto otrzymało nowoczesny ekologiczny obiekt. Od strony ulicy niczym się nie różni od innych obiektów administracyjno-gospodarczych. Dzięki dobrej wentylacji oraz izolacji, nie czuć zapachu oraz nie ma hałasu. Z zewnątrz nie widać, co jest utylizowane, a są to: meble drewniane przerabiane na pył, a następnie zużywany do innych półproduktów, lodówki i inny sprzęt elektroniczny, rozmontowywany i rozdzielany na poszczególne części, a następnie sortowany osobno (plastyk, gaz, metale).

Takie działania to najskuteczniejsza forma ochrony środowiska naturalnego, ale też dzięki nim odzyskuje się wiele cennych i poszukiwanych metali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oby więcej takich .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.