Facebook Google+ Twitter

Kraków Photo Fringe - W Chinach i o Chinach

Całość wystawy utrzymana jest w dość monumentalnym charakterze i pokazuje to, co w Chinach jest oczywiste - ogrom przyrody i działalności człowieka, egzotyczne i malownicze krajobrazy oraz mnogość i różnorodność ludzi.

Houri Wong, „Znad rzekiW Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie trwa wystawa zdjęć poświęcona tematyce Chin. Jest to wspólna ekspozycja : prac finałowych i nagrodzonych zdjęć z konkursu fotograficznego Instytutu Konfucjusza "W Chinach i o Chinach" oraz fotografie Houriego Wonga, chińskiego fotografa zatytułowana "Znad rzeki".
Fotografie konkursowe "W Chinach i o Chinach". / Fot. fot. M. Półtorak Zdjęcia z tego cyklu są rezultatem fotograficzno-ekologicznego projektu Wonga, pokazującego pejzaże wzdłuż chińskich rzek. Koncepcja ta ma na celu, ukazanie wzajemnie przenikającego się wpływ człowieka i rzek, cywilizacji i natury, co w Chinach jest bardzo widoczne.
Całość wystawy utrzymana jest w dość monumentalnym charakterze i pokazuje to, co w Państwie środka jest oczywiste – ogrom przyrody i działalności człowieka, egzotyczne i malownicze krajobrazy oraz mnogość ludzi zarówno w sferze ilości, jak i różnorodności. Fotografie konkursowe
Fotografie są utrzymane w konwencji reportażowej, ale nie brak im szczypty sentymentalizmu i artystycznego spojrzenia na detal. Kompozycje przekazują odbiorcy prawdę o Chinach, która zawiera się w kolorycie i tradycyjnym ujęciu, a także w przedstawieniu nowoczesnych aspektów.
Jest to, zatem zapatrywanie, które mieści się pomiędzy obserwacjami Chińczyka, który śledzi zmiany w kraju a zachwytem turysty, który chłonie atmosferę i czar Chin.
Fotografie konkursowe Wystawę uzupełnia multimedialny pokaz slajdów.
Ekspozycja jest częścią projektu Kraków Photo Fringe, w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie i potrwa do 9 czerwca.
Informacje na http://www.instytutkonfucjusza.pl/

Fotografie konkursowe Houri Wong, „Znad rzeki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.