Facebook Google+ Twitter

Kraków. PLAKAT Jędrzeja Bobowskiego

Wystawa prac Jędrzeja Bobowskiego stanowi przekrój jego dokonań artystycznych, ale także w pewien sposób stawia pytanie czy w dobie przekazu elektronicznego plakat jest jeszcze potrzebny?

Plakat Jędrzej Bobowski / Fot. M. Półtorak W Galerii Promocyjnej Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY trwa wystawa plakatów kulturalnych i społecznych, autorstwa krakowskiego artysty-Jędrzeja Bobowskiego. Zebrane na ekspozycji prace są surowe w formie, skonstruowane tak, by przekaz był nie tyle czytelny, co skierował skojarzenia odbiorcy na szczegóły.
Zarówno plakaty z cyklu kulturalnego, jak i formy kampanii społecznych czy wizerunkowych, charakteryzują się u Bobowskiego wielkim wyczuciem symboli oraz zmysłem obserwatora. Te dwie, kreatywne cechy zdają się być punktem wyjścia, od którego artysta zaczyna pracę. Plakat jako forma sztuki, pewien jej nurt, jest na stałe zakorzeniony w kulturze, zarówno tej wysokiej jak i (a może przede wszystkim) tej popularnej.
Plakat Jędrzej Bobowski / Fot. M. PółtorakPlakaty Jędrzeja Bobowskiego są zatem samodzielnymi elementami, bytami jakie mówią własnym głosem. A jest to głos naznaczony alegorią, przenośnią, odniesieniem do przeszłości i teraźniejszość. Jest to także kompilacja skojarzeń i faktów. W warstwie wizualnej nie są to barokowe kompozycje. Choć cechuje je prosta forma nie brak im smaku, kunsztu i precyzji, zawartej chociażby w zaskakujących połączeniach.
Wystawa plakatów Jędrzeja Bobowskiego to miejsce spotkania twórcy i odbiorcy, skumulowana energia przekazu, a także retrospektywne spojrzenie na dorobek artysty.
Wystawa potrwa do 6 kwietnia.
Informacje na SOLVAYoraz www.jedrzejBobowski.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.