Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7670 miejsce

Kraków. Po drugiej stronie lustra

Motyw lustra- limes, punkt zwrotny w drodze w nieznane.

Kraków. Po drugiej stronie lustra - Marcin Kowalik / Fot. fot. M. Półtorak"Po drugiej stronie lustra" to tytuł wystawy malarstwa Marcina Kowalika zorganizowanej wspólnie przez Galerię Grüning wraz, z Holistic Clinic na Zabłociu.

Kraków. Po drugiej stronie lustra - Marcin Kowalik / Fot. fot. M. PółtorakWystawa nawiązuje do słynnej opowieści o Alicji w Krainie Czarów. Jedną z większych inspiracji przy powstaniu cyklu obrazów zgromadzonych na ekspozycji jest motyw lustra- rozumianego, jako pewnego rodzaju limes, punkt zwrotny w drodze w nieznane. Droga taka zawsze jest testem wyobraźni oraz prośbą odnalezienia (zdefiniowania) siebie.

Kraków. Po drugiej stronie lustra - Marcin Kowalik / Fot. fot. M. PółtorakMotyw lustra w sztuce kojarzy się z magią, dzięki której można było nawiązać kontakt z innymi wymiarami.
Był także jednym z symboli prawdy, jasności i czystego serca ludzkiego.
Kraków. Po drugiej stronie lustra - Marcin Kowalik / Fot. fot. M. Półtorak
W malarstwie Marcina Kowalika natomiast odnaleźć można jeszcze dodatkowe aspekty zwierciadła. Po jego drugiej „lustra swojej sztuki” artysta próbuje przedstawić świat realny, jako dialog z nierzeczywistym obrazem sennym. Nierzeczywistym dla tych, którzy się na drugą stronę lustra nigdy nie wybiorą...

Kraków. Po drugiej stronie lustra - Marcin Kowalik / Fot. fot. M. PółtorakPodczas wystawy prezentowane są „bomberki”, powstałe w wyniku współpracy artysty zBe MY ART, oraz nabyć publikację „66 | 33. Adam Wsiołkowski | Marcin Kowalik”.

Kraków. Po drugiej stronie lustra - Marcin Kowalik / Fot. fot. M. Półtorak

Informacje o artyście : MARCIN KOWALIK
Wystawa prezentowana jest w HOLISTIC CLINIC

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.