Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20682 miejsce

Kraków pobił rekord. Królewskie miasto odwiedziło 9 mln turystów

Stało się. Dość nieoczekiwanie zeszłoroczne dokonanie zostało pobite. W tym roku Kraków odwiedziło 9 milionów turystów z Polski i z zagranicy

 / Fot. Pko/CC 3.0Walory estetyczne oraz architektoniczne Krakowa regularnie przyciągają zwiedzających z całego świata. Jedno z najstarszych i najbardziej atrakcyjnych miejsce w Polsce już znalazło się na prestiżowej liście 5 najpopularniejszych miast Europy, a także w 2007 roku uzyskało miano „ najmodniejszego miasta świata” według amerykańskiej agencji internetowej Orbitz, która odpowiedzialna jest za szerzenie trendów w globalnej turystyce.

Wszystkie drogi prowadzą do Krakowa….

Sukces, sukces, sukces. W 2011 roku odnotowano rezultat, który wynosił 8,6 mln odwiedzających. Wpływ na obecny wynik na pewno miało Euro 2012 oraz przebywanie w Małopolsce drużyn Anglii, Włoch oraz Holandii. Aktywna promocja miasta, magiczny klimat, sympatia mieszkańców, działa, jak magnez. W dobie obecnego kryzysu utrzymanie tendencji wzrostowej graniczy z cudem.

Europa zaciska pasa, wskaźnik odwiedzających największe stolice spada. Kraków wraz ze smokiem Wawelskim dzielnie obronili się. Z roku na rok systematycznie przybywa gości. W 2012 gród podwawelski odwiedziło 6,6 mln osób z kraju oraz prawie 2,5 mln osób z zagranicy. Przeciętny turysta podczas pobytu wydawał średnio 317 zł (krajowy), a jeśli chodzi o obcokrajowców liczba plasowała się na poziomie prawie 600 zł. W rezultacie w dawnej stolicy Polski wycieczkowicze łącznie zostawili 3,5 mln złotych. Stan finansowy miasta prawdopodobnie z zagranicznych gości najbardziej wsparli obywatele Wielkiej Brytanii (23 proc.), Niemcy (13 proc.), Włosi (9,4 proc.) , Francuzi (9 proc.), Hiszpanie (8,5 proc.) oraz Rosjanie (5,9 proc.).
Odwiedzający jednogłośnie stwierdzili, że panująca niepowtarzalna atmosfera, gościnność oraz chęć pomocy ze strony mieszkańców, spowodowała, że większość planuje ponownie zajrzeć do Krakowa.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wierzę, że to nie jest polska specjalność: cieszyć się w pełni można tylko wtedy, gdy przy okazji kogoś innego można nienawidziec! I po co to? Czemu to ma służyc? A nie lepiej napisać: dobrze, że wyzwalając to miasto w 1945 r. wojska wrogich armii potrafiły docenić wartość i oszczędzić, to co zastały! Gdyby nie to, dzisiaj nie miałby Pan się czym cieszyć, panie Tadeuszu Paluch.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i jest się z czego cieszyć. I nikt nie zarzuci, że Krakowa nie budowali Polacy, jak w przypadku Wrocławia, choć i ten wypiękniał ostatnio.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zacząłem liczyć i mi to wychodzi raczej 3,5 miliarda złotych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.