Facebook Google+ Twitter

Kraków. Pod "papieskim oknem" stanęła choinka

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-12-20 22:43

Już po raz trzeci pod "oknem papieskim" stanęła świąteczna choinka, a małe żaróweczki na niej uroczyście zaświecił kard. Stanisław Dziwisz.

Papieskie okno - Franciszkańska 3 / Fot. Miłosz Kluba- Gdy zawieszę tę bombkę, będzie można uznać, że w Archidiecezji Krakowskiej jest już Boże Narodzenie - mówił dziś kard. Stanisław Dziwisz do zebranych dzieci oraz ich opiekunów. Chwilę później 20-metrowa choinka, przywieziona z Mszany Dolnej, rozbłysła maleńkimi żaróweczkami zaś niebo rozświetliły sztuczne ognie.

Mimo mrozu i śniegu zgromadzone dzieci bardzo chętnie rozmawiały z kardynałem i cieszyły się, że to one są w centrum zainteresowania. Zachęcone przez Metropolitę krzyczały: "Wesołych Świąt!", "Buon Natale!", "Merry Christmas!".


Kard. Stanisław Dziwisz i Św. Mikołaj w drodze na plac przed kościołem franciszkanów / Fot. Miłosz KlubaNiewidomy chłopiec z ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci odczytał Ewangelię o narodzeniu Jezusa. Do tego ośrodka przekazane zostały przez kard. Dziwisza oraz Ireneusza Rasia dwie maszyny do pisania alfabetem Braille’a. Nie zabrakło także życzeń - od dzieci dla kardynała oraz od kardynała dla dzieci z całego świata.


Aniołki - wierni pomocnicy Św. Mikołaja / Fot. Miłosz KlubaUroczystości zostały poprzedzone świątecznymi koncertami w wykonaniu kapel góralskich i zespołów dziecięcych oraz Haliny Frąckowiak, natomiast na zakończenie dzieci otrzymały prezenty od św. Mikołaja oraz jego pomocników.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Miejsce wygląda jakby znajomo ;> Zabawne jest to, że dopiero po 3 tygodniach codziennego przechodzenia zorientowałem się, że to właśnie TO okno ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.