Facebook Google+ Twitter

Kraków. Podgórska Jesień Kulturalna 2012

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-17 15:21

Podgórska Jesień Kulturalna to jedna z artystycznych wizytówek Podgórza. W tym roku podczas festiwalu zapowiada się wiele interesujących wydarzeń w kilkunastu obiektach.

 / Fot. plakat Podgórska Jesień Kulturalna to cykl koncertów, imprez literackich i innych wydarzeń artystycznych, które tradycyjnie odbywających się we wrześniu każdego roku. W roku 2012 impreza odbędzie się od 21 do 23 września. W ten jesienny weekend Dom Kultury Podgórze zaprosi do uczestnictwa w tradycyjnym cyklu imprez, koncertów i spotkań artystycznych.
W murach siedziby Domu Kultury przy ul. Sokolskiej w pierwszy dzień festiwalu najmłodsi będą mogli udać się na Interaktywny spacer po Podgórzu „W poszukiwaniu czekoladowego skarbu”.

Nieco później, dla starszych koneserów muzyki, zaplanowany został koncert kwintetu Dumicz Ensemble w składzie: Marek Dumicz -skrzypce Karolina Szymbara -skrzypce Krzysztof Woźniczko-altówka Łukasz Laxy -wiolonczela Monika Rosca -fortepian. Zespół wystąpi w programie muzyki klasycznej, w tym wykona utwory Antoniego Dworzaka. W sobotę natomiast odbędzie się ciekawy happening nawiązujący do specyfiki szkoły czasów PRL - „Powrót (do) starej szkoły”. Goście będą mogli uczestniczyć w lekcjach języka polskiego, matematyki, ZPT, języka rosyjskiego, w-f i historii. Nie obejdzie się także bez przerwy na bułkę z pasztetową i kawę zbożową, wizytę u higienistki, próbę chóru szkolnego, no i oczywiście rozdania świadectw. Następnym punktem programu będzie potańcówka wspomnień z Elvisem Pre¬sleyem i Royem Orbisonem, a także kabaretowy wieczór w Kinoteatrze Wrzos. Dzień zamyka spotkanie poetyckie, „Ale Czy Warto?” - Edward Stachura w oczach Beaty Kurek. Krakowska poetka młodego pokolenia dokona subiektywnej analizy sylwetki twórczej legendarnego poety. W programie oprócz wierszy i piosenek Stachury znalazły się archiwalne zdjęcia oraz fragmenty filmów.Niedziela upłynie pod znakiem koncertów. Najpierw w Kościele św. Józefa zaśpiewa Akademicki Chór Organum oraz zagra Zespół Instrumentalny Ricercare pod dyrekcją Bogusława Grzybka, później w Kinoteatrze Wrzos odbędzie się koncert grupy Heawy Blues Band.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.