Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20829 miejsce

Kraków. Podgórska Jesień Kulturalna 2013

Kabarety, koncerty, spektakle oraz spotkania z historią i sztuką – to najważniejsze punkty zaplanowanej na przedostatni weekend września Podgórskiej Jesieni Kulturalnej.

 / Fot. plakatPodgórska Jesień Kulturalna to cykl koncertów, imprez literackich i innych wydarzeń artystycznych, które tradycyjnie odbywają się we wrześniu każdego roku. W roku 2013 impreza odbędzie się w dniach 20 -22 września. W ten je-sienny weekend Dom Kultury Podgórze zaprosi do uczestnictwa w tradycyjnym cyklu imprez, koncertów, spektakli, wystaw i spotkań artystycznych. W programie festiwalu znajdzie się wiele występów kabaretowych, spacerów historycznych oraz atrakcji dla dzieci.
W pierwszym dniu festiwalu – piątek 20 września- będzie można posłuchać koncertu chóru Vaaler Sangkor z Norwegii, Krakowskiego Kwartetu Gitarowego oraz koncertu muzyki eksperymentalnej we współpracy ze Studiem Muzyki Eksperymentalnej AM w Krakowie (pod opieką prof. M. Chołoniewskiego (CSW SOLVAY). Nie zabraknie także imprez kabaretowych. Najpierw w Kinoteatrze Wrzos odbędzie się Mały Podgórek, czyli występ amatorskich kabaretów, a także premierowy pokaz nowego programu Kabaretu 7 minut PO. Natomiast wieczorem na Barce BASIA zacumowanej przy Bulwarze Podolskim będzie można wziąć udział w Wieczorze z Kabaretem. Kolejnym punktem programu będzie Dworskie Spotkanie z Autorem, gdzie w roli głównej wystąpi poeta i krytyk literacki o. Eligiusz Dymowski (Dwór Czeczów).
W sobotę 21 września od godziny 15: 00 będzie można wziąć udział w rodzinnym pikniku na Piaskach Nowych, zatytułowanym Legenda o Kijankach piaszczańskich. W Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY zaplanowany jest wernisaż wystawy fotografii nagrodzonych w 9. edycji konkursu BZ WBK Press Foto 2012, , a w Kinoteatrze WRZOS aktorzy ze Szkoły Aktorskiej SPOT zaprezentują widowisko muzyczno-teatralne. W tym dniu odbędzie się także koncert przy Kładce Bernatce w wykonaniu Big Bandu Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego. Na dziedzińcu siedziby Domu Kultury Podgórze, w sobotę będzie miała miejsce kolejna odsłona Festiwalu Kabaretowego „Podgórek”, w której wystąpią: Ścibor Szpak, Kabaret Inaczej, Kabaret „Róbmy swoje”, a gospodarzem wieczoru będzie Kabaret „7 minut Po”.
Ostatni dzień Podgórskiej Jesieni Kulturalnej (22 września; niedziela) upłynie pod znakiem koncertów. I tak na Rynku Podgórskim odbędzie się plenerowy koncert orkiestry dętej Hommelvik Musikkorps z Norwegii a w Kościele św. Józefa wystąpią muzycy: Michał Białko – organy, Dorota Mentel – sopran, Agnieszka Cząstka – mezzosopran w repertuarze Bacha i Pergolesiego. W Kinoteatrze WRZOS na sobotę zaplanowany jest premierowy pokaz filmu Jerzego Kawynii „Kamczatka”.
Kulminacyjnym punktem podgórskiego weekendu z kulturą będzie Powitanie Jesieni, podczas którego wystąpią: Big – Band Krak oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko.
Ponadto w ramach imprez zaplanowane zostały także: V Wieczór historyczno-poetycki „Muza w Muzeum, czyli Erato spotyka Klio” w Domu Historii Podgórza, Podgórska Kryminalna Gra Miejska we współpracy z Teatrem Otwartym TO oraz Chórem Jaszczwórym z IV LO, spacery historycznymi i rekreacyjnymi trasami po ciekawostkach i osobliwościach Podgórza oraz impreza dla dzieci „Powrót do starej szkoły”. W programie nie zabraknie także wystaw w Galerii Rękawka, w Galerii CSW Solvay oraz w Galeriach Domu Kultury. Wydarzenia będą także Osiedlowych Klubach Kultury podległych Domowi Kultury Podgórze.
Informacje oraz szczegółowy program wszystkich imprez na www.dkpodgorze.krakow.pl


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.