Facebook Google+ Twitter

Kraków. Podgórska Scena Poezji w lutym

W lutym Podgórska Scena Poezji zaprasza na spotkania z literaturą Małgorzaty Hillar, Alicji Baluch, Emily Dickinson oraz sióstr Bronte.

 / Fot. mat. promocyjneJuż 4 lutego odbędzie się pierwszy wieczór poświęcony twórczości Małgorzaty Hillar „Myślałam że będę mówić”, składający się z poezji miłosnej. Sylwetkę autorki wieku przedstawi Eryk Ostrowski. Przypomniana zostanie poezja Małgorzaty Hillar-od jej debiutu ze zbioru Gliniany dzbanek (1957), poprzez tomy - Prośba do macierzanki (1959), Krople słońca (1961), Czekanie na Dawida (1967), aż po wiersze z ostatniego tomu Gotowość do Zmartwychwstania (1995).

11 lutego natomiast będzie mieć miejsce premiera najnowszej książki Alicji Baluch "Bajarz Krakowski" (Wydawnictwo Skrzat. Z Prof. Alicją Baluch o baśniach, legendach i wierszach o dawnym i współczesnym Krakowie rozmawiał będzie Eryk Ostrowski.

19 lutego zaprezentowana zostanie nigdy dotychczas nie przedstawiana w Polsce poezja trzech legendarnych sióstr, Charlotte, Emily i Anne Brontë, w oryginale oraz przekładach dokonanych przez poetki, Krystynę Lenkowską i Ludmiłę Marjańską. Siostry Brontë znane są polskiemu czytelnikowi przede wszystkim z ponadczasowych, wielokrotnie ekranizowanych powieści, Wichrowe Wzgórza oraz Jane Eyre, które uznano za arcydzieła.

22 lutego natomiast będzie można posłuchać wierszy Emily Dickinson w nowych przekładach Krystyny Lenkowskiej. Dickinson pozostawiła po sobie 1775 wierszy, choć nie opublikowała żadnej książki za swojego życia.

Podgórska Scena Poezji jest autorskim cyklem spotkań z kulturą polską krakowskiego poety Eryka Ostrowskiego. Spotkania zapoczątkowane w roku 2008 stały się ważnym punktem na krakowskiej mapie literackiej. W ramach PSP gościli m.in. Adam Zagajewski, Julia Hartwig, Urszula Kozioł, a także spotkania poświęcone zmarłym, wybitnym twórcom polskim i zagranicznym.

Więcej informacji na stronie DK PODGÓRZE

/inf. prasowa/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.