Facebook Google+ Twitter

Kraków. Podgórska Scena Poezji w marcu

W marcu Podgórska Scena Poezji zaprasza na spotkania z literaturą i wspomnieniem o poetkach : Annie Kajtochowej, Kazimierze Iłlakowiczówej oraz Annie Kamieńskiej.

 / Fot. mat. promocyjnePierwsze spotkanie poświęcone Annie Kajtochowejodbędzie się we wtorek 19:00 marca. Na wieczorze w 2 rocznice śmierci poetki przedstawione zostaną najpiękniejsze wiersze Anny Kajtochowej w interpretacji i ze słowem wstępu w wykonaniu Eryka Ostrowskiego. Oprawa muzyczna wieczoru należeć będzie do Pawła Albińskiego.

25 marca z kolei gościem PSP będzie poezja Kazimiery Iłłakowiczówny : „Sługi nieużyteczne”, która zapełni wieczór w 30. rocznicę śmierci Poetki. O życiu i twórczości Kazimiery Iłłakowiczówny opowie również Eryk Ostrowski .

Dwa dni później - 27 marca - sylwetkę Anny Kamieńskiej w ramach programu „Pisz o kamieniu” przedstawi także Eryk Ostrowski .

Podgórska Scena Poezji jest autorskim cyklem spotkań z kulturą polską krakowskiego poety Eryka Ostrowskiego. Spotkania zapoczątkowane w roku 2008 stały się ważnym punktem na krakowskiej mapie literackiej. W ramach PSP gościli m.in. Adam Zagajewski, Julia Hartwig, Urszula Kozioł, a także spotkania poświęcone zmarłym, wybitnym twórcom polskim i zagranicznym. Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie DK PODGORZE

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.