Facebook Google+ Twitter

Kraków: Podpisano umowę w sprawie Tour de Pologne

Podpisano umowę w sprawię organizacji ostatniego etapu Tour de Pologne. Finałowy etap odbędzie się w Krakowie.

Czesław Lang i Jacek Majchrowski podpisują umowę / Fot. Sławomir Ostrowski W24Podobnie jak w latach ubiegłych, finał tegorocznego Tour de Pologne odbędzie się w Krakowie. Umowę w tej sprawię podpisali Jacek Majchrowski, prezydent miasta i Czesław Lang, dyrektor Lang Team. - Tak jak Tour de France ma swój Paryż, tak my chcemy mieć swój Kraków - tłumaczy Czesław Lang.

Dla Krakowa będzie to już czwarty finał wyścigu. W tym roku jednak jego formuła uległa zmianie. - Ostatni etap to będzie jazda na czas. W sumie 10 okrążeń na około Krakowa. Łącznie 120 kilometrów - tłumaczy Lang. Radości z takiej zmiany nie ukrywa Jacek Majchrowski. - Oznacza to, że nasze miasto będzie pokazywane w ponad 40 krajach przez 2 godziny. To świetna promocja dla Krakowa - podkreśla prezydent.

Zresztą zmian w tegorocznym Tour będzie zdecydowanie więcej. Skróceniu uległy etapy płaskie. Jak podkreślają organizatorzy ma to spowodować uatrakcyjnienie wyścigu. - Krótsze dystanse oznaczają, że kolarze nie będą mieli czasu na kalkulacje, ale od samego początku etapu będą musieli się ścigać - wyjaśnia Czesław Lang.

Pełna prezentacja trasy tegorocznego wyścigu odbędzie się 14 kwietnia w Krakowie. Początek wyścigu 31 lipca.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.